Harlem prezentuje drugi singiel zapowiadający album zespołu

Agencja Muzyczna Polskiego Radia i zespół HARLEM przedstawiają dwa single zapowiadające album „Nieznany świt”, którego premiera już 20 maja.

Jestem tu” i „Crazy Town” to utwory, w których tekstach słychać krzyk ich autora, Krzysztofa Jaworskiego, „Dżawora”, współtwórcy i leadera zespołu HARLEM, krzyk o zauważenie bezsilnej jednostki zagubionej we współczesnym świecie. Teksty przejmująco wyśpiewał wokalista grupy Marek Jakub Weigel.

29 kwietnia 2022 ukaże się w „Jestem tu”, utwór skomponowany przez Jaworskiego. To historia inspirowana wydarzeniami trudnego okresu w życiu autora przed kilku laty. Emocjonalnie napisany kawałek o ludziach często w depresji, nierzadko młodych, pogubionych, zmarginalizowanych, których świat nie chce słyszeć. Otoczeni murem obojętności i szukają pomocnej dłoni, by ten mur przekroczyć.

 

Chwilę później, 10 maja 2022, pojawi się „Crazy Town”, którego muzyka jest dziełem całego zespołu HARLEM. Miasto jest przenośnią. To nasza rodzina, nasze społeczeństwo, system w którym żyjemy. Labirynt, w którym żyjemy i się błąkamy z nadzieją na lepsze jutro. Dla każdego ta nadzieja jest czym innym, ale wszyscy usiłujemy przejść przez magiczny horyzont, za którym poprowadzi nas prawdziwe światło.

 

Choć to różne utwory, co dobrze pokazuje różnorodność płyty, z której pochodzą i którą zapowiadają, to grupa kreatywnych, młodych twórców filmowych z Gdańska, których „Dżawor” zaprosił do współpracy – Milena Szabat, Maciej Rybicki i Jakub Poterała – znalazła filmowy wspólny mianownik, by opowiedzieć właściwie jednym filmem poruszone przez „Dżawora” w tekstach dwóch utworów treści – jego emocjonalny przekaz pod wpływem własnych przeżyć i doświadczeń. Ostatni kadr teledysku do „Jestem tu”, to pierwszy kadr teledysku do „Crazy Town”. W obu, choć w innych przestrzeniach, temu samemu bohaterowi towarzyszą te same postaci.

 

Zapowiadana przez DYPTYK płyta zespołu HARLEM, zatytułowana „Nieznany świt”, w sprzedaży cyfrowej i tradycyjnej pojawi się już 20 maja 2022.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!