Wszystkie kontrasty na debiutanckim albumie Martina Lange

Sprawdź „Kontrasty” trójmiejskiego duetu

Długo zapowiadany i wyczekiwany debiutancki album cenionego duetu producenckiego nareszcie jest! Martin Lange to, jak sami o sobie mówią, duet „muzyczno-liryczny”, który po latach pracy producenckiej dla wielu polskich artystów, wreszcie zdecydował się wyjść z cienia. Marcin Makowiec i Michał Lange tworzyli m.in. z Rosalie, Kasią Lins czy Michałem Szpakiem, teraz pokazują, co im prywatnie w duszach gra.

 Płyta „Kontrasty” to zbiór piosenek napisanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat – opowiadają artyści. – To nasza wrażliwość w różnych barwach, często kontrastowych. Z jednej strony chcieliśmy tą płytą pokazać nasz minimalizm w formach typowo balladowych, z drugiej chcieliśmy pokazać drugą, bardziej rockową twarz.
Na płycie znalazło się 14 utworów – część z nich jak „Oddychaj” czy „Kłamiesz”, są już doskonale znane słuchaczom, ale na płycie znajdziemy też kilka zupełnie świeżych, świetnych kawałków.
„Kontrasty” powstawały w sposób niewymuszony i całkowicie spontaniczny. – opowiadają Martin Lange – Wydaje nam się, że podświadomie dążyliśmy trochę do oczyszczenia się z pewnych emocji, przeżyć, które gdzieś w nas tkwiły i czekały, by zostać obnażone i opisane w najlepszy sposób, jaki potrafimy, czyli za pomocą piosenek.
Płytę promuje klip do piosenki „To koniec”, który z premedytacją został wybrany na zakończenie pewnego etapu od stworzenia formacji Martin Lange, do wydania na świat tego, czym naprawdę muzycznie się stał.
Przez te dwa lata szukaliśmy i – mamy nadzieję – odnaleźliśmy swój język – dodają – by oddać to, co umiemy robić najlepiej – nagrywać piosenki o czymś, w sposób dla nas bliski – jak najbardziej jakościowo pod względem kompozycji i brzmienia.
Na płycie znajdziemy zarówno bardzo dynamiczne kawałki, jak chociażby właśnie „To koniec” ale i całkiem melancholijne i spokojne, jak pporuszająca ballada „Pod nosem”. Wszystko to jednak łaczy się w swoistą całość pod szyldem wrażliwości artystycznej Martin Lange.
Takie są właśnie „Kontrasty”  – mówi Michał. – Szukaliśmy słowa, które połączy wszystkie te skrajne emocje, nasze osobowości, gatunki muzyczne, które w nas grają. I znaleźliśmy właśnie to idealne – „Kontrasty”.
Panowie zaowiadają, że w przyszłym roku usiądą do zupełnie nowego materiału, a w tym skupią się wreszcie na graniu koncertów. Martina Lange będzie można zobaczyć na letnich festiwalach muzycznych w całej Polsce, a na jesień szykują trasę koncertową promującą album.
– Niecierpliwych zapraszamy już 24 maja do Warszawy do Fabryki Norblina – zagramy tam nasz pierwszy koncert promocyjny. Wstęp wolny – Wpadajcie!
Słuchaj albumu KONTRASTY w streamie 👉🏻 https://martinlange.lnk.to/Kontrasty
Martin Lange ruszają w trasę promującą debiutancki krążek ! Już tej jesieni usłyszycie ich na żywo podczas trasy „Kontrasty Tour”. Zespół odwiedzi największe miasta w kraju gdzie zagrają swoją płytę w nowych aranżacjach. To nasza pierwsza trasa ! Nie możemy się doczekać kontaktu z publicznością i już teraz zapewniamy – zapamiętacie nasze spotkania na długo – mówi duet Martin Lange. Tego lata spodziewajcie się ich na festiwalowych scenach m.in. Męskie Granie, Enea Edison Festival. Więcej informacji na social media zespołu.
7.10 / Wrocław / Akademia
9.10 / Katowice / Królestwo
14.10 / Kraków / Żaczek
15.10 / Poznań / 2Progi
5.11 / Gdańsk / Drizzly Grizzly
18.11 / Warszawa / Hybrydy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!