Satyricon – niezwykły projekt zainspirowany pracami Muncha

Dzięki wyjątkowej współpracy ze znanym na całym świecie norweskim Muzeum Muncha (Oslo), SATYRICON stworzył kompozycję muzyczną w formacie albumu zatytułowaną “Satyricon & Munch”, która jest teraz dostępna na wszystkich platformach cyfrowych! Album można już zamówić w przedsprzedaży również w formatach fizycznych.

Nowa muzyka SATYRICON, stworzona przez Satyra, napisana jest w formie tak zwanego utworu muzycznego, trwa 56 minut i przekracza wszelkie granice gatunkowe. Mimo że muzyka została napisana na wystawę sztuki, ma w sobie tyle emocjonalnej głębi, by sprawdzić się także poza salą wystawową. Nową, zdumiewającą i cenioną przez krytyków wystawę o tym samym tytule można oglądać jeszcze do 28 sierpnia 2022 roku w Muzeum Muncha w Oslo.

Zamów “Satyricon & Munch” tutaj:

Satyr tak mówi o tym projekcie:
“W Satyricon & Munch znajdziecie moją muzyczną odpowiedź na emocje, jakie wzbudziły we mnie prace Edvarda Muncha podczas pracy nad wystawą. Można powiedzieć, że wydanie albumu jest nie tylko konsekwencją robienia wystawy, ale także odzwierciedleniem moich studiów nad życiem Edvarda Muncha i filozofią tworzenia dzieł sztuki – i mojego zapału do rozwijania siebie jako artysty. Doceniam to, że przedkłada emocje nad technikę, wolę eksperymentowanie i determinację, by podążać własną ścieżką. Oczywiście są to również podstawowe wartości SATYRICON, które w tym konkretnym przypadku nabierają jeszcze większego znaczenia.

Aby stworzyć ten projekt, wcześnie stało się jasne, że musimy odwrócić role w instrumentacji: to, co kiedyś było komplementarne, teraz musi wyjść na pierwszy plan, a to, co jest wyeksponowane w zwykłej piosence, może nie być potrzebne do tego projektu. Tego rodzaju refleksje. Aby stworzyć poziomy emocji i atmosfery, o których marzyliśmy, instrumentacja musiała być bogata w różnorodność. Dlatego mamy szeroki wybór starych syntezatorów analogowych, gitarę elektryczną, gitarę barytonową, gitarę basową, bębny, theremin, wiolonczelę, altówkę, klarnet basowy, klarnet kontrabasowy, juhikko, skrzypce Hardanger, skrzypce, aby wymienić tylko kilka. Niektóre z tych instrumentów są szczególnie wrażliwe na osobiste podejście muzyka i doskonale nadają się do tworzenia głębokości warstw, co było niezbędne dla tego projektu. Było dla nas ważne, aby zerwać ze sformatowanym podejściem i skupić się na tym, czego ten projekt potrzebuje.

Prawdziwa natura black metalu jest nieograniczona i chociaż format różni się od wszystkiego, co słyszeliście od SATYRICON, jego tonalność i charakterystyczne brzmienie jest  bardzo rozpoznawalne dla tych, którzy znają SATYRICON. Zachęcamy wszystkich, aby nie próbowali etykietować muzyki i po prostu zaakceptowali, że nie jest to konieczne. Z pewnością nie jest to muzyka filmowa, nie jest to ambient i nie jest to coś, co trzeba wymyślać. To jest SATYRICON.”

“Satyricon & Munch” jest teraz dostępny w przedsprzedaży w następujących formatach:

  • Deluxe Box
  • 2LP Gatefold PICTURE LP – limtowana ilość 500 egz. na cały świat
  • 2LP Gatefold w kolorze: monolityczny szary– limtowana ilość 300 egz. na cały świat
  • 2LP Gatefold przezroczysty– limtowana ilość 300 egz. na cały świat
  • 2LP Gatefold w kolorze czarnym
  • 1CD Mediabook

Założona w 1991 roku formacja SATYRICON stała się prawdziwą legendą black metalowej sceny, na którą wywarła ogromny wpływ od początku lat 90-tych aż po dzień dzisiejszy. Wczesne utwory, takie jak «Dark Medieval Times» i «The Shadowthrone», są klasykami gatunku, a późniejsze dokonania grupy odchodzą od tradycyjnego black metalu. Zespół nigdy nie odżegnywał się od innych muzycznych wpływów i przekładał je na swoją muzykę, co zaowocowało wieloma nagrodami, złotymi płytami i albumami #1, a także trasami koncertowymi i festiwalami na całym świecie. Wraz z «Satyricon & Munch» zespół wyznacza nowe standardy w muzyce współczesnej.

Muzeum Muncha w Oslo jest jednym z najsłynniejszych muzeów na świecie, a poświęcone jest pracom słynnego norweskiego artysty Edvarda Muncha. W muzeum znajdują się obrazy takie jak “Krzyk”, “Madonna” i “Strach”. W październiku 2021 roku muzeum zostało ponownie otwarte z imponującym budynkiem w samym sercu Oslo. Współpraca między jednym z najbardziej znanych zespołów black metalowych na świecie a muzeum jest unikalna na skalę światową.

Więcej informacji o wystawie:

Website

 

Satyricon:
Satyr – wokale, gitary, klawisze, efekty, teksty, komponowanie
Frost –  perkusja

Udział gościnny: Eivind Buene

Satyricon:
Website
Facebook
Instagram
Twitter
Napalm Records

Muzeum Muncha:

Website
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!