Sztywny Pal Azji na Małej Scenie 28. Pol’and’Rock Festival

Sztywny Pal Azji to zespół z niemałym dorobkiem artystycznym, który na stałe wpisał się do kanonu polskich przebojów rockowych. Kapela dołącza do line-upu Małej Sceny tegorocznego Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

Zespół swój początek datuje na rok 1986, kiedy wystąpili na scenę Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie. Swoim występem zafascynowali jury oraz publiczność festiwalu, a utwór “Nasze reggae” z chwytliwym refrenem “Nie wolno wznosić się za wysoko” stał się nieformalnym hymnem festiwalu.
Rok później, w 1987, ukazał się debiutancki album “Europa i Azja”, na którym znalazło się, jak później się okazało mnóstwo przebojów, z których zespół stał się znany – m.in. “Wieża radości, wieża samotności”, “Spotkanie z…”, “Nieprzemakalni”, “Nasza kultura”, “Kurort”, czy też wspomniane “Nasze reggae”.
04_fb_Sztywny-Pal-Azji_PNR_2022.jpg
Zespół z powodzeniem koncertuje do dziś, w jego składzie występują artyście z pierwszego składu: Jarek Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek i Zbigniew Ciaputa – w ostatnich latach wspierani przez młodszych kolegów: Wojtka Wołyniaka i Krystiana Różyckiego.

28 edycja Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek – Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim. Wśród ogłoszonych dotąd wykonawców znajdują się m.in. King Gizzard & the Lizard Wizard, The Exploited, GWAR, Wolf Alice, Cluth, Tagada Jones i Kwiat Jabłoni. Festiwal będzie mieć formę pokojowej manifestacji – przesłaniem wydarzenia jest: wojnie NIE! Festiwal jest otwarty, niebiletowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!