ERASURE powraca z nowym krążkiem “Day-Glo (Based on a True Story)!!

ERASURE (Andy Bell i Vince Clarke) ogłosili szczegóły nowego wydawnictwa „Day-Glo (Based on a True Story)”, które ukaże się nakładem Mute 12 sierpnia 2022 roku na fluorescencyjnym zielonym winylu, CD i cyfrowo.

„Day-Glo (Based on a True Story)” to niespodziewany album z zupełnie nowymi utworami, z których każdy został stworzony z wykorzystaniem elementów uniwersum The Neon, dzięki czemu powstał 10-utworowy album.
Posłuchaj pierwszego rozdziału „Day-Glo (Based on a True Story)” .

Vince Clarke, który nie miał czasu na pracę w  studiu, zaczął manipulować plikami  utworów z albumu „The Neon”. Nie mając żadnego planu, stopniowo zaczął wyłaniać się ukryty w utworach krajobraz – jakby inny świat w „The Neon”. Clarke badał to dalej, rozwijając niektóre z używanych przez siebie technik, aż do momentu, gdy kompozycje, które składają się na album „Day-Glo (Based on a True Story)” zaczęły układać się w całość.

Andy Bell zabrał te utwory do studia i wraz z długoletnim współpracownikiem Garethem Jonesem rozpoczął pracę nad swoimi partiami. Choć bez wątpienia jest to Erasure, utwory przepełnione są improwizacją.

Ostateczny kształt albumu w niewielkim stopniu przypomina oryginalny materiał źródłowy – choć od czasu do czasu słychać echa „The Neon” – zamiast tego jest alternatywnym spojrzeniem na świat Vince’a i Andy’ego, czymś, co mogło powstać tylko wtedy, gdy artyści stanęli w obliczu okoliczności, które pozwoliły na odrobinę introspekcji, by stworzyć coś zupełnie nowego.

„The Neon” trafił na 4 miejsce najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii, co jest ich najwyższą pozycją od czasu „I Say I Say I Say” (który z kolei został niedawno wydany jako 2-płytowe rozszerzone wydanie książkowe w twardej oprawie).

„Day-Glo (Based on a True Story)” tracklista:

1. Based on a True Story

2. Bop Beat

3. Pin-Prick

4. The Conman

5. Now

6. Inside Out

7. Harbour of My Heart

8. 3 Strikes and You’re Out

9. The Shape of Things

10. The End

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!