Archiwum Metz: The Rolling Stones

W sieci pojawił się drugi odcinek podcastu Piotra Metza „Archiwum Metz”. Po Nirvanie przyszedł czas na The Rolling Stones

Na początku lat siedemdziesiątych jeden z zapowiadających koncert Stonesów użył sformułowania „The greatest rock’n’roll band in the world”. I tak już zostało. Są nie do pobicia. W 60. roku kariery, niestety już bez Charliego Wattsa, znów objeżdżają świat. A Keith, jak twierdzi od kilkudziesięciu lat, pierwszy na liście do odejścia w zaświaty, przeżył większość swoim muzyków równolatków. Czego podobno medycyna nie jest w stanie wytłumaczyć.
W tym podcaście wracamy do końca lat siedemdziesiątych i Toronto, jakże ważnego miasta w ich karierze. Koncert w klubie dla 300 osób, narkotykowe naloty policji i moja osobista przygoda z kanadyjską wizą. Muzyka z El Mocambo, ale i Madison Square Garden już w XXI wieku. Ze świeżutkich, wypasionych wydawnictw.
A wszystko przez to, że mam wytatuowany na ramieniu słynny język.
Piotr Metz
„Licked Live In NYC” to zapis koncertu The Rolling Stones, który odbył się w legendarnej nowojorskiej hali Madison Square Garden w 2003, w ramach trasy z okazji 40-lecia działalności zespołu.
Koncert, zaprezentowany oryginalnie w 2003 roku jako program specjalny HBO oraz jako część pakietu „Four Flicks”, został w całości odświeżony i zremasterowany. Ponadto materiał wzbogacono o cztery niepublikowane wcześniej utwory: „Start Me Up”, „Tumbling Dice”, „Gimme Shelter” i „Sympathy For The Devil”.
Na scenie do Micka Jaggera, Keitha Richardsa, Ronnie’ego Wooda i Charliego Wattsa dołączyli Darryl Jones (bas, chórki), Chuck Leavell (klawisze, chórki), Bobby Keys (saksofon), Bernard Fowler (chórki), Lisa Fischer (chórki), Blondie Chaplin (chórki, gitara akustyczna, perkusja), Tim Ries (saksofon, instrumenty klawiszowe), Kent Smith (trąbka) i Michael Davis (puzon). Rozpoczynając set od „Street Fighting Man”, The Rolling Stones wykonali między innymi „Angie”, „Midnight Rambler”, „Can’t You Hear Me Knocking” i „It’s Only Rock ‘n’ Roll (But I Like It)”, a także „Honky Tonk Women” z gościnnym udziałem Sheryl Crow.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!