Dirty Shirt zdobywcą Złotego Bączka

Dobiegła końca kolejna edycja Złotego Bączka, w którym nagrodą dla wybranego zespołu jest zaproszenie na Dużą Scenę Pol’and’Rock Festival. Zwycięzcą została kapela Dirty Shirt z Rumunii. Fani festiwalu oddali w sumie 18 461 głosów.

Złoty Bączek jest nagrodą publiczności Pol’and’Rock Festival – mosiężną statuetkę otrzymuje ten wykonawca z ostatniej edycji festiwalu, na którego zagłosuje najwięcej osób. W plebiscycie uczestniczą wszystkie zespoły, które zaprezentowały się na ostatniej edycji festiwalu – w tym roku łącznie 32 kapele polskie i zagraniczne z Dużej Sceny oraz Nocnej Sceny ASP.

Głosowanie odbywało się za pośrednictwem strony festiwalu, przy wykorzystaniu weryfikacji poprzez Facebooka.

W trakcie dwóch pierwszych rund plebiscytu najwięcej głosów oddano na Batnę, Dirty Shirt i Łydkę Grubasa i to własnie te kapele zmierzyły się w finałowym etapie plebiscytu. Ostatecznie fani festiwalu oddali łącznie 18 461 głosów, z czego najwięcej – 5062 głosy – otrzymało Dirty Shirt. I to właśnie ten zespół otrzyma zaproszenie na Dużą Scenę na najbliższy Pol’and’Rock Festival.
Podium Plebiscytu Złotego Bączka to także Łydka Grubasa (3706 głosów) i Batna (2050 głosów).

Dirty Shirt – poznaj kapelę!

Dirty Shirt łączy ze sobą siłę ciężkiego metalu z energią i pasją słowiańskiej muzyki ludowej oraz bogactwem inspiracji płynących z world music. Zespół powszechnie uznawany jest za jeden z najoryginalniejszych zespołów wywodzących się z Europy Wschodniej i święci triumfy na międzynarodowych festiwalach. Kawałki Dirty Shirt, niezależnie od tego, czy nagrane w języku angielskim, czy po rumuńsku (zespół powstał w 1995 roku na północy Transylwanii, w Rumunii), są pełne energii, chwytliwe, pełne mocy i przypadają do gustu bardzo szerokiej publiczności.

O plebiscycie Złotego Bączka

Nagrodę po raz pierwszy przyznano po pierwszej edycji Festiwalu (wtedy jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock) w 1995 roku. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest – o ile jest taka możliwość – podczas kolejnej edycji festiwalu. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na największej festiwalowej scenie w Europie.

Podczas ostatnich edycji plebiscytu Złotego Bączka nagrodę otrzymały: Kwiat Jabłoni, Avatar, Łydka Grubasa i Dubioza Kolektiv. Wśród laureatów jest także m.in. biorący udział w tegorocznym plebiscycie Dżem (zespół otrzymał nagrodę za występ w 2003 roku), czy Coma, która statuetkę wywalczyła dwukrotnie – po koncertach w 2006 i 2014 roku.

Aleksandra Rutkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!