FRANIO MUCHA prezentuje kolejny utwór zwiastujący jego debiutancki album “Bakelit”!!

Franio Mucha debiutuje albumem „Bakelit”. Płyta w wersji fizycznej ukaże się 16 września nakładem wytwórni Seszele Records. W dystrybucji cyfrowej będzie dostępna dzięki [PIAS]/[INTEGRAL]. Pierwszy krążek artysty od samego początku miał być popową płytą. Miał trafiać do ludzi. “Wybrałem więc paletę głupich emocji i stworzyłem 11 piosenek do których może pląsać ten dzieciak w każdym z nas. Tak aby mógł wyrzucić całą złość” – mówi Franio.https://www.youtube.com/watch?v=CN4-YEJq5GA

“Stokrotka” opowiada o złości w codziennej nudzie. Z tanecznym podkładem (przy którym miałem mnóstwo zabawy) sto razy łatwiej wyjść z monotonii” – tak o utworze mów Franio.

Franio Mucha to solowy projekt za którym stoi Mikołaj Gawron, 18-letni multiinstrumentalista z Opola. Mikołaj jest absolutnym debiutantem, sam odpowiada za produkcję, kompozycję i warstwę tekstową. Muzyka Frania Muchy to mieszanka luzu, nostalgii i ujmującego uroku, muzycznie inspirowana post-punkiem, zimną falą oraz nawiązaniami do funku. Świeżość i młodość łączy się z dojrzałością emocjonalną twórcy. Na swoim debiutanckim albumie Franio Mucha często sięga po perspektywę dziecka, co tworzy kolorowy świat przeżyć, w którym nie brakuje miejsca na refleksje oraz humor.

Debiutancki singiel “Miś Mamona” w pierwszym tygodniu wylądował na 13 miejscu Listy Piosenek Radia 357. Artysta wystąpi również na tegorocznym festiwalu Great September.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!