Gorillaz wypuścili klip do “Cracker Island”

Nagradzany Grammy i BRIT wirtualny zespół Gorillaz we współpracy z Nexus Studio zrealizował nowy, epicki teledysk do swojego wakacyjnego bangera “Cracker Island”, w którym gościnnie wystąpił Thundercat. Za reżyserię klipu odpowiadają współtwórca Gorillaz Jamie Hewlett oraz nominowany do Grammy Fx Gob z Nexus Studios. “Cracker Island” zabiera widzów w nocną podróż po Mieście Aniolów.

Przypomina to ostatnią scenę w filmie, po wielkim finale, kiedy bohater (ja) zamierza odejść w stronę zachodzącego słońca, pojawiają się napisy końcowe. Tak jest, zaczynamy od końca. Dlaczego? Bo działam w tajemniczy sposób – opowiada Murdoc.

Oryginalnie działająca w Kong Studios w zachodnim Londynie grupa wyrzutków – Murdoc, Noodle, Russel i 2D – przeniosła się do Silverlake w Kalifornii i zwerbowała nowych członków, by dołączyli do “The Last Cult” w poszukiwaniu prawdy, która naprawi świat.

“Cracker Island (feat. Thundercat)” to energiczny, żywiołowy numer, który przygotowali Murdoc, Noodle, Russel i 2D z pomocą wirtuoza gitary basowej, dwukrotnego laureata Grammy, Thundercata. Za produkcję nagrania odpowiadają twórca popowych hitów, ośmiokrotny zwycięzca Grammy, Greg Kurstin oraz Gorillaz i Remi Kabaka Jr.

Stworzony przez muzyka Damona Albarna i artystę Jamiego Hewletta zespół Gorillaz tworzą wokalista 2D, basista Murdoc Niccals, perkusista Russel Hobbs i japoński cudotwórca gitary Noodle.

Nagrodzony BRIT i Grammy zespół powstał w wyniku splotu nieszczęśliwych wypadków, spotkań i czystego szczęścia. Szybko rozwalili przedcyfrowy świat swoją barwną opowieścią i przełomowymi wirtualnymi rozwiązaniami. W swojej siedzibie Kong Studios w zachodnim Londynie, Gorillaz rozpoczęli życie pełne muzycznych innowacji z niesamowicie ekscytującą listą współpracowników, na której znalazły się muzyczne legendy, geniusze i przyszłe gwiazdy, takie jak Elton John, Little Simz, MF Doom, Jean-Michel Jarre, Grace Jones, slowthai, Kali Uchis, Sidiki Diabaté i wielu innych.

Z siedmioma płytami w dorobku – “Gorillaz” (2001), “Demon Days” (2005), “Plastic Beach” (2010), “The Fall” (2011), “Humanz” (2017) i “The Now Now” (2018) oraz “Song Machine: Season One – Strange Timez” (2020), Gorillaz stali się światowym fenomenem, trafili na szczyt list przebojów i zjechali z koncertami cały świat od San Diego do Syrii i od Montevideo do Syrii. Wychodząc poza wszelkie schematy, zespół zdobył wiele nagród w tym Jim Henson Creativity Honor.

Nexus Studios jest globalnym studiem kreatywnym, które wspiera światowej klasy talenty w produkcji wysokiej jakości filmów teledysków czy doświadczeń immersyjnych. Współpracowali z takimi gwiazdami, jak Billie Eilish, Tom Odell, J-Balvin, Coldplay, U2 i Childish Gambino.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!