PREMIERA NOWEGO SINGLA CRAIGA DAWIDA „DNA”

Craig David łączy siły z nominowanym do nagrody Grammy i BRIT duetem Galantis (Christian Karlsson i Linus Eklöw) na nowym singlu „DNA”. Utwór pochodzi z nadchodzącego albumu Craiga „22”, który ma zostać wydany 30 września nakładem BMG. W kolejnych tygodniach po wydaniu albumu, Craig opublikuje również swoją długo oczekiwaną debiutancką książkę „Whats Your Vibe?” – premiera 13 października.

Niewątpliwy, kolejny pewniak do ścieżki dźwiękowej tegorocznego lata – „DNA” doskonale balansuje na granicy świeżości i nostalgii. Chwytliwa melodia i zmysłowo-miłosne teksty – DNA muzyki Craiga – utwór jest wzmacniany i przenoszony prosto na zachody słońca Ibizy i parkiety taneczne na całym świecie dzięki euforycznemu akcentowi Galantis. Utwór pojawi się na nadchodzącym nowym albumie Craiga obok wcześniej wydanych „Who You Are” z MNEK, „G Love” z Nippą i „My Hearts Been Waiting For You (feat. Duvall)”.

– Dla mnie ten to letni hit bez względu na porę. Kiedy po raz pierwszy zacząłem pracować nad nowym albumem, wiedziałem, że chcę, aby każda współpraca przynosiła coś zupełnie innego. Byłem zachwycony, gdy Galantis zgodzili się współpracować przy tym utworze – wyszło bardzo pozytywnie!

W swojej 22-letniej karierze współpracował ze wszystkimi, od Stinga, Kano, Diplo, KSI, a także stał się jednym z największych DJ-ów na Ibizie przy pomocy swojego soundsystemu TS5. Wielokrotnie nagradzany: otrzymał 14 nominacji do nagrody Brit Award, dwie nominacje do nagrody Grammy, cztery nagrody MOBO, trzy nagrody Ivor Novello za napisane utwory, a ostatnio nagrodę MBE za całokształt twórczości.

Odkąd po raz pierwszy pojawił się pod koniec 1999 roku z garageowym klasykiem „Re-Rewind”, Craig 25 swoich singli doprowadził do pierwszej 40 w Wielkiej Brytanii (16 z nich w pierwszej dziesiątce), dziewięć albumów do pierwszej 40 (pięć z nich w pierwszej dziesiątce) i zgromadził ponad 5 miliardów (!) streamów na całym świecie. W rzeczywistości ponad 1,5 miliarda z nich pochodziło z jego ostatnich wydawnictw, powracającego na szczyty list przebojów albumu „Following My Intuition” z 2016 roku i The Time Is Now” z 2018 roku, który utrwalił jego pozycję na rynku.

Jako jeden z najbardziej lubianych artystów w Wielkiej Brytanii, Craig nieustannie pojawiał się na brytyjskich listach przebojów, jednocześnie zahaczając o wiele gatunków. Jego niemal kultowa pierwsza płyta „Born To Do It” wywarła ogromny wpływ na kulturę brytyjską i wyniosła UK garage z podziemia na czoło głównego nurtu.
Oprócz tego Craig może się pochwalić jedną z najbardziej udanych i długoletnich rezydencji na Ibizie, grając w Ibiza Rocks przez 5 sezonów. Craig wróci na Ibiza Rocks jeszcze w tym roku.
Craig nadal pozostaje u steru swojego unikalnego, autentycznie brytyjskiego brzmienia. Muzyka, która wywołała fale na całym świecie, czyniąc go głosem jednej z najważniejszych epok w muzyce brytyjskiej, a co za tym idzie – jego osobę jako jednego z najbardziej utytułowanych artystów w historii brytyjskich list przebojów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!