WOLF COUNSEL wydaje nowy singiel

W ostatnich czasach wszyscy wędrowali mrocznymi ścieżkami – śmierć, zagłada i nędza nie ograniczały się już tylko do sfer okultystycznych i mitycznego otoczenia, stały się częścią rzeczywistości każdego z nas. Im więcej obecnych jest silnych i negatywnie skojarzonych emocji, tym ważniejsze jest ich kanalizowanie – i pozwolenie, aby coś potężnego wyrosło z ruin i roztrzaskanych kawałków umysłu.
Międzynarodowy zespół Wolf Counsel , z siedzibą w ponurych i wciąż wzbogacających opowieściach Irlandii, ma zamiar przekazać swój gniew i niespokojne zmysły na swoim piątym pełnym albumie Initivm , ozdobionym ciężkimi riffami i różnorodnie energicznym wokalem. Zdecydowanie poświęcili swoje serca i dusze, aby po raz kolejny dać swoim fanom prawdziwe arcydzieło nawiedzających harmonii i złożonych aranżacji.

Wolf Counsel powstał w 2014 roku, kiedy dwóch doświadczonych muzyków połączyło swój entuzjazm dla monumentalnej, nisko strojonej muzyki i wielkie uznanie dla ociężałych linii basowych w nowy zespół. Głównie zakorzenione w stylu prototypowego doom metalu późnych lat 70. i 80., ich brzmienie szybko rozwinęło bardzo unikalną i ciężką sygnaturę, czerpiąc wpływy ze wszystkiego, co ciężkie i powolne. Sami członkowie zespołu wymieniają kilka zespołów jako ich muzyczną inspirację, takich jak Solitude, Aeturnus i Cathedral .

W 2020 roku jeden z dwóch członków założycieli przeniósł się do Irlandii, co doprowadziło do nowej i bliskiej twórczej współpracy z nowym frontmanem Con Doyle. Wolf Counsel żyje teraz z dodatkiem nowych wpływów, nowego głosu i nowej inspiracji, aby dostarczyć bardziej czystego doom metalu z jeszcze cięższym i bardziej epickim podejściem niż kiedykolwiek wcześniej.

Jako że zespół stara się zagłębić, wciąż lirycznie bawiąc się tematem śmierci i mitycznymi historiami z dawno minionych dni, to podejście mocno odbija się na pierwszym singlu z albumu, Farewell . Jeśli chodzi o dokładniejsze wyjaśnienie historii stojącej za piosenką, basista i wokalista wspierający Ralf W. Garcia, który jest również głównym autorem piosenek, komentuje:
„Piosenka opowiada o umieraniu io tym, jak w pewien sposób przeżywamy wspomnienia innych ludzi. Ważne jest, aby pogodzić się z tym, że nic z tego nie jest trwałe i wszyscy umrą, a ludzie mogą iść dalej”.

Ponieważ album został napisany podczas blokady, fani prawdopodobnie chcą zobaczyć, co powstało za zamkniętymi drzwiami. Koncerty na żywo są zdecydowanie tym, na co wszyscy czekają – a Wolf Counsel obiecuje dać okrojony, prawdziwy oldschoolowy metalowy show. Nie chcą żadnych bzdur, sztucznych obrazów i żadnych kompromisów. Zespół grał koncerty w całej Europie z zespołami takimi jak Procession (SE/CI), Epitaph (IT), The Order of Israfel (SE), Castle SF (US), Year of the Goat (SE), Obelyskkh (DE), Orange Goblin (Wielka Brytania), Dead Witches (Wielka Brytania), Iron Void (Wielka Brytania) i Ahab (DE) i miejmy nadzieję, że wkrótce dodadzą nowe daty do swojej trasy – ponieważ te piosenki po prostu trzeba usłyszeć na żywo.
Mają moc, by zapewnić masowe katharsis wszystkim obecnym.

Initivm autorstwa Wolf Counsel ukaże się 30 września 2022 roku; dostępne na ich strona internetowa .
Ich nowy singiel Farewell jest już dostępny.

Tracklist

01. Healer
02. Torchbearer
03. Ruins
04. Aeons
05. The Old Ways
06. Initivm
07. Raven Dawn
08. On Stranger Shores
09. Farewell

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!