Top Queen – Królewski Dzień w Radiu 357

Tylko do jutra trwa głosowanie na Top Queen w Radiu 357. Po audycji –  specjalne spotkanie dla fanów zespołu.

Królewski Dzień w Radiu 357 – 4 września z muzyką zespołu Queen

  • 23 sierpnia ruszyło głosowanie na ulubione utwory zespołu Queen

  • Wybierze je Społeczność Patronów Radia 357

  • Na wybór 20 piosenek jest czas do 1 września, do 12:00

  • 4 września odbędzie się Królewski Dzień w Radiu 357

  • Utwory zostaną przedstawione w znanej słuchaczom formule Topu

  • Top Queen poprowadzą Marek Niedźwiecki, Marta Kula i Marcin Cichoński

  • Po miejscu 1. czeka nas epilog – audycja “Queen na ostro” Łukasza Dunaja

  • Wieczorem odbędzie wspólne kino plenerowe nad Wisłą dla fanów Queen

  • Dostępna będzie także ekskluzywna seria podcastów o zespole

 

Królewski Dzień w Radiu 357

Zespół Radia 357 organizuje Królewski Dzień w Radiu 357 – bohaterami specjalnych audycji będzie zespół Queen. Impulsem do organizacji wydarzenia jest zapowiedziana na wrzesień premiera niepublikowanego wcześniej utworu grupy, nagranego podczas sesji albumu The Miracle w 1989 roku. Finał Topu wyemitowany będzie w przeddzień rocznicy urodzin Freddiego Mercury’ego, 4 września.

Głosowanie dla Patronów i audycje w formule Topu

Od 23 sierpnia do 1 września Patroni Radia 357 wybierają 20 ulubionych utworów zespołu na stronie queen.Radio357.pl w znanej już formule Topu (raz w roku odbywa się Top zagraniczny, raz w roku Polski Top, a w czerwcu 2022 odbył się Top Depeche Mode). Wyniki zostaną zaprezentowane w niedzielę, 4 września, w dwóch częściach – pierwszą od 10:00 do 12:00 poprowadzi Marek Niedźwiecki, drugą od 15:00 do 18:00 Marta Kula i Marcin Cichoński. W pierwszych założeniach finałowa audycja miała trwać krócej, ale odzew słuchaczy był tak duży, że zapadła decyzja o jej wydłużeniu.

 

– Queen to jeden z najważniejszych zespołów dla naszych słuchaczy. Utwór “Bohemian Rhapsody” był na szczycie pierwszego Topu Radia 357, ale poza klasykami i popularnymi przebojami w Królewskim Dniu będziemy mogli także odkryć na nowo te utwory grupy, których na co dzień aż tak często nie słychać – i to jeden z powodów, dla których warto być z nami w niedzielę – mówi Marek Niedźwiecki, który przed południem przedstawi pierwszą część Topu.

 

Epilog – “Queen na ostro”

 

Kolejnym punktem Królewskiego Dnia będzie audycja “Queen na ostro”, którą poprowadzi Łukasz Dunaj. W Radiu 357 to specjalista do ciężkich brzmień, prowadzący cykliczną audycję “Włącz ten hałas” we wtorki wieczorem. Metalowy epilog rozpocznie się tuż po zakończeniu Topu, o 18:00 i potrwa godzinę. Usłyszymy Queen w nieco innej odsłonie – atrakcyjnej nie tylko dla fanów zespołu.

 

Wspólne kino plenerowe dla fanów Queen i specjalne podcasty

 

W trakcie Topu oprócz prezentacji utworów będzie także można usłyszeć materiały i rozmowy o tym, w jaki sposób Queen stawiali się inspiracją dla innych artystów.

 

Dzień specjalny obejmie także wieczorne spotkanie w Miami Wars na Powiślu w Warszawie, w formule kina plenerowego. Około godziny 20:00 zostanie tam wyemitowany koncert “Queen At Wembley” z 1986 roku. Wstęp wolny.

 

Na stronie akcji queen.Radio357.pl można znaleźć także specjalne podcasty dotyczące Queen. Ekskluzywne materiały dla Patronów obejmują 19. odcinek Singli z Żoliborza Piotra Stelmacha i Marka Niedźwieckiego, 50. odcinek Piosenek z historią Marcina Cichońskiego oraz premierową rozmowę Marty Kuli, której tematem będą sylwetki członków zespołu.

 

***

 

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marta Malinowska, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek, Justyna Dżbik-Kluge, Tomasz Michniewicz, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Justyna Mączka, Olga Mickiewicz, Agnieszka Szwajgier, Maja Piskadło, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.

 

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 13 dziennikarzy, reporterów i serwisantów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Ewa Koch.

 

Radio 357 funkcjonuje i rozwija się dzięki wyjątkowej Społeczności Patronów, która liczy niemal 44 tysiące osób. Łączą ich podobne wartości, wymagania co do jakości i poziomu treści, zainteresowania. Patroni nie tylko zapewniają wsparcie finansowe, ale również współtworzą radio w ramach dyskusji, ankiet, sugestii i spotkań “live”. Cieszą się również przywilejami – m.in. możliwością głosowania na Listę Piosenek oraz dostępem do ekskluzywnych treści w sekcji Twoje 357. Organizowane są dla nich także specjalne spotkania z artystami, konkursy i inne wydarzenia

 

W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

 

Radio 357 można wesprzeć na stronie wspieram.Radio357.pl.

 

Radio 357 jest dostępne bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!