Celtic Frost: “Danse Macabre”. Box set ze wszystkimi nagraniami z okresu Noise Records

Celtic Frost to zespół tak legendarny jak jego lider – Tom Gabriel Warrior. Pomysł na zespół powstał w 1984 roku, zaraz po rozwiązaniu równie legendarnego, poprzedniego projektu Warriora: Hellhammer.

Dzięki uporowi, pracowitości i silnej wiary w swoją muzykę, muzykom udało się przekonać ówczesnego wydawcę słynnej ‘Apocalyptic Raids’, wytwórnię Noise Records aby pozostał z nimi i płynnie z Hellhammer, przeszedł do współpracy z nowym tworem: Celtic Frost.

To początek niesamowitej historii jednego z najbardziej płodnych, bezkompromisowych i eksperymentujących kapel w historii metalu. Przez następne 3 lata zespół wydał trzy płyty długogrające i trzy EP, dla wytwórni Noise Records.

Wszystkie trzy płyty: ‘Morbid Tales’, ‘To Mega Therion’ i ‘Into The Pandemonium’ (zremasterowane), jak i trzy EP (zremasterowane specjalnie na tę okazję): ‘Emperor’s Return’ (ponownie na winylu od 37 lat!), ‘Tragic Serenades’ i ‘I Won’t Dance’ (ponownie na winylu po raz pierwszy od 35 lat!) znajdują się w wydawanym przez BMG i Noise Records 7 płytowym (a 5 płytowym w przypadku wersji CD) box secie.

Jednakże standardowe albumy to jak zwykle nie wszystko co czeka na tych, którzy zakupią ów box set. Będą tam także: kompilacja ‘The Collectors Celtic Frost’ (ponownie na winylu po raz pierwszy od 35 lat!), 7 calowy ‘Visual Aggression’ oraz kaseta z nagraniami z prób w Grave Hill Bunker zespołu. Nie zabraknie ciekawych dodatków: 12 calowa książka ma 40 stron i znaleźć w niej można nigdy niepublikowane zdjęcia z tamtego okresu oraz nowe wywiady, których udzielili: Tom Gabriel Warrior i Reed St Mark, nośnik USB w kształcie heptagramu, a na nim wszystkie utwory z albumów oraz utwory bonusowe w mp3. Poza tym: naszywka Danse Macabre, dwustronny plakat i przypinka fan clubu Necromaniac Union.

‘Danse Macabre’ w wersji 5 CD box setu jest z 40 stronicową okładką, przypinką i naszywką.

Uwaga! Dostępna jest także ściśle limitowana do 1000 sztuk wersja box setu ze świecącymi się ciemnościach winylami – tylko na stronach EMP oraz Nuclear Blast.

Podsumowując, winylowy 7 płytowy box set Celtic Frost ‘Danse Macabre’ to:
Morbid Tales (1LP red & black galaxy vinyl)
To Mega Therion (1LP gatefold Silver & black swirl vinyl)
Into The Pandemonium (1LP gatefold on orange and beige galaxy vinyl)
Emperor’s Return (ponownie na winylu po raz pierwszy od 37 lat. Green & black galaxy vinyl)
Tragic Serenades (12″ EP on pink and black swirl vinyl)
I Won’t Dance (12″ EP, ponownie na winylu po raz pierwszy od 35 lat. White & black swirl vinyl)
The Collector’s Celtic Frost (12″ single, ponownie na winylu po raz pierwszy od 35 lat. Marble vinyl with silk screen print on Side B)
Visual Aggression (7″ single z nową grafiką okładkową, grey vinyl)
Grave Hill Bunker Rehearsals (kaseta demo z czterema utworami nagranymi na próbie w 1984 r.)
12″ x 12″ 40 stronicowa książka z nowymi wywiadami, których udzielili założyciele zespołu: Tom G Warrior i perkusista Reed St Mark. Contains oraz rzadkie i niepublikowane zdjęcia z epoki
USB o kształcie heptagramu (zawiera wszystkie utwory z albumów oraz nagrania bonusowe na mp3
Dwustronny plakat w rozmiarze A2
Przypinka fan clubu ‘Necromaniac Union’
Naszywka ‘Danse Macabre’

One thought on “Celtic Frost: “Danse Macabre”. Box set ze wszystkimi nagraniami z okresu Noise Records

  1. Artykuł wprowadza czytelnika w błąd, sugerując, że box set zawiera “wszystkie nagrania z okresu Noise Records”. Jest to nieprawda, wydawnictwo pomija dwa pózniejsze albumy CF, również wydane przez Noise Records – Cold Lake (1988) i Vanity/Nemesis (1990). Tak więc box set zawiera wczesne nagrania z okresu współpracy z Noise, a nie “wszystkie”.
    Poza tym EP to też płyty. SP (7″ single), EP i LP są różnymi formatami publikacji nagrań i różnią się czasem trwania, niemniej wszystkie są okrągłe, mają dziurkę w środku i rowki z zapisem, tak więc wszystkie są płytami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!