ROCK the LAB oddaje hołd Lynyrdowi Skynyrdowi klasycznym „Simple Man”

“Simple Man”, klasyk amerykańskiego zespołu rockowego Lynyrd Skynyrd, otrzymał 2 września nową wersję przez zespół ROCK the LAB. Ci, którzy śledzą karierę ROCK the LAB, znają już talent muzyków do wyrażania poezji ich dusz i pasji do rocka w ich oryginalnej muzyce oraz w wielu pięknych wersjach, które już stworzyli dla takich piosenek jak „The Sound of Cisza” lub „Dom Wschodzącego Słońca”. Ale na “Simple Man” zespół osiąga kolejny poziom głębi we poruszającej opowieści o jednej z najpiękniejszych piosenek, jakie kiedykolwiek napisano w historii.

W wersji na głos, klawisze i gitarę “Simple Man” staje się jeszcze prostszy, ale nie mniej wspaniały, z niezapomnianą interpretacją Leo Barthela oraz pięknymi i subtelnymi aranżacjami Edu Telesa. Muzycy potrafią przywitać, poruszyć i ogarnąć słuchacza wrażliwością swojej reinterpretacji.

Posłuchaj „Simple Man” poniżej w opowiadaniu ROCK the LAB:

Lynyrd Skynyrd to amerykański zespół rockowy założony w 1964 roku w mieście Jacksonville na Florydzie, który w 1973 roku wydał swój pierwszy album „(wymawiane ‘Lĕh-‘nérd ‘Skin-‘nérd)”, zawierający balladę „Simple Man”. , a także inne klasyki, takie jak „Tuesday’s Gone” i „Free Bird”. “Simple Man” został napisany przez Ronniego Van Zanta i Gary’ego Rossingtona, ówczesnego wokalistę i gitarzystę zespołu, i przez lata otrzymał wiele wersji artystów z najróżniejszych gatunków muzycznych.

O wydaniu “Simple Man” gitarzysta Edu Teles skomentował:

„Simple Man to jedna z moich ulubionych piosenek, a ta wersja to powrót do początków ROCK the LAB. Wracamy do 1996 roku, kiedy nastoletni Leo i ja tworzymy nasze dźwięki na gitarze popijane dużą ilością coli i playstation. jesteśmy kuzynami i zawsze spędzaliśmy razem wakacje i w tych momentach było dużo muzyki, zwykle ze mną na gitarze i śpiewającym Leo lub dwiema gitarami. Simple Man został nagrany w tym duecie tak akustycznym, jak to tylko możliwe”.

ROCK the LAB to zespół założony w wyniku międzynarodowej współpracy, obecnie z Edu Teles (gitara), rezydujący w Brazylii, Leo Barther (wokal i gitara) i Rafael César (gitara), mający siedzibę w USA i Chris Ridge (bas), który mieszka w Australii.

Posłuchajcie poniżej “This is ROCK the LAB”, debiutanckiej EP-ki zespołu:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!