Dawid Podsiadło znów to zrobił!

Dawid Podsiadło jako pierwszy współczesny polski artysta w miesiąc zdobył 3 miliony słuchaczy na Spotify. Ten wyjątkowy rekord zawdzięcza między innymi najnowszej płycie, która zachwyciła fanów artysty.

Jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów tego roku, czwarty, studyjny album Dawida Podsiadło „Lata Dwudzieste”, był od samego początku skazany na sukces. Płyta zapowiadana przez artystę jako najbardziej przebojowa i taneczna w jego dotychczasowej dyskografii, uplasowała się na 4 miejscu globalnej listy Spotify z premierowymi albumami.

Dawid jest również pierwszym polskim wykonawcą, który został zaproszony przez Spotify do współpracy nad specjalną odsłoną swojego wydania muzycznego, czego efektem jest projekt Enhanced Album.

„Od wielu lat Dawid jest jednym z najpopularniejszych artystów na Spotify, a jego nowy album był bardzo wyczekiwany przez fanów, dlatego chcieliśmy przygotować wspólnie coś specjalnego. Cieszymy się, że dzięki wyjątkowemu doświadczeniu Enhanced Album dostępnemu tylko na Spotify, fani mogą słuchać i odkrywać nowe utwory Dawida w najbardziej wciągający sposób, co doprowadziło Dawida do niesamowitych wyników na Spotify.”

Mateusz Smółka, Music Team Lead, Eastern Europe w Spotify o Enhanced Album i współpracy z Dawidem Podsiadło

Do listy międzynarodowych sukcesów Dawida z ostatnich miesięcy można dopisać również singiel „Let You Down” promujący globalną animowaną produkcję Netflixa „Cyberpunk: Edgerunners”, a także dołączenie do elitarnego grona polskich artystów, których wizerunek znalazł się na słynnym Times Square w Nowym Jorku.

Dawid dopiero się rozkręca, a dowodem tego jest zapowiedź powrotu na PGE Narodowy i promocja nowego repertuaru na scenie 360° już 26 sierpnia 2023 roku. Koncert na PGE Narodowym to kolejna z niespodzianek, którą przygotował Dawid, jednak jak zapewnia – nie ostatnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!