Relacja z koncertu Piotra Cugowskiego na 27 Wielkiej Gali Integracji

5 Listopada w Arenie Ursynów miał miejsce koncert zorganizowany przez Fundację Integracja. Wyjątkowy Piotr Cugowski wraz z zespołem zagrał na wyjątkowej Gali poświęconej osobom z niepełnosprawnością. Zanim nastąpił elektryzujący występ artysty znanego z założonego 1997 wraz z bratem Wojciechem zespołu Bracia oraz swojego solowego projektu, rozpoczętego w 2019 roku, na Gali  jako support wystąpiło kilku innych mniej znanych artystów.

Jednym z nich, było śpiewające małżeństwo – Paulina i Bartek Gruszeccy których wykon piosenki   Lady Gagi i Bradleya Coopera, pt. „Shallow” z filmu „A star is born” (2018) zrobił na mnie ogromne wrażenie. Warto dodać, że para doszła do finału w I. edycji programu „Śpiewajmy Razem All Together Now”  Tak samo publiczność była myślę poruszona interpretacją utworu co zostało docenione gromkimi brawami.

Niekwestionowaną muzyczną gwiazdą wieczoru był  Piotr Cugowski, który od 2019 roku prowadzi działalność solową.  W 2019 wydał swój pierwszy album „40”, na którym znalazły się piosenki między innymi „Daj Mi Żyć” oraz „Kto Nie Kochał” które to wybrzmiały także podczas sobotniego wieczoru na Arenie Ursynów.

Mam wrażenie, że  Piotr Cugowski jest jednym z najlepszych głosów polskiej sceny muzycznej. Jego świadomość panowania nad dźwiękami, technika i doświadczenie także w super grupie „Bracia”, w której występował wiele lat gdzie nagrał między innymi płytę  „Tribute to Queen” (2008) pokazuje, że Piotr Cugowski ma wokal na skalę światową.

Warto wspomnieć, że wykonania utworów takich jak: „Zostań ze mną”, „Takich jak my nie znał świat” wyjątkowo podgrzały atmosferę dobrej zabawy na koncercie. Gdy spojrzałem na uśmiechnięte twarze dorosłych i dzieci, które zmagają się na co dzień z barierami wynikającymi z niepełnosprawności naszła mnie myśl, że muzykę odbiera się w taki sposób, że ona robi  coś nam emocjonalnie niezależnie od wyglądu, koloru skóry czy przekonań. Jest często terapeutycznym bodźcem, który wpływa na nasz układ nerwowy czy na poziom doznawanego przez człowieka pobudzenia. Często odpowiednie harmonie, tembr głosu czy wrażliwość muzyków wpływają na ludzki spokój. Dzięki temu łagodzi się napięcia, czy stres. Myślę, że koncert Piotra Cugowskiego był świętem odczuwania różnych emocji o pozytywnym znaku, dla wszystkich osób które zgromadziły się na Wielkiej Gali Integracji. Przy tym wydarzeniu nie było mowy o żadnym wykluczeniu społecznym a można było zaobserwować ,radość i jedność wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Także bądźmy takim światem, który będzie  w stanie razem tworzyć równe szanse do życia i odczuwanego szczęścia dla wszystkich.

Prowadzącymi wydarzenie byli Ewa Pawłowska – Prezes Fundacji Integracja, Małgorzata Szumowska – Dyrektor Generalny Niewidzialnej Wystawy, Bogumiła Siedlecka-Goślicka w internecie znana jako Anioł Na Resorach oraz Dziennikarz, Tomasz Wolny.

Foto: Marta Kuśmierz

Relacja: Piotr Siedlecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!