Orlando Pacheco wydaje „Wings of Fire”, swój długo oczekiwany pierwszy album studyjny

Muzyk i autor tekstów Orlando Pacheco wydał swój długo oczekiwany i imponujący debiutancki album „Wings of Fire”. Pomimo tego, że nie jest albumem koncepcyjnym, „Wings of Fire” zawiera główny temat skupiony na metaforze lotu.

„Wings of Fire” zawiera wszystkie utwory i teksty stworzone przez Orlando Pacheco, odpowiedzialnego również za głosy, instrumenty klawiszowe i fortepian, z produkcją, nagraniem, miksowaniem i masteringiem przez znanego producenta Thiago Bianchi (Noturnall, ex-Shaman), dodatkowe nagrania i pomoc produkcyjna Magnums Leal, dodatkowy montaż Gabriel Ziglio i Sylvio Scarpeline, gitary i bas Brunno Henrique, perkusja Alessandro Kelvin i klawisze na ścieżkach 4, 5 i 7 Fabio Laguna. Okładkę „Wings of Fire” stworzył Carlos Fides, a zdjęcia wykonał Victor Paiva.

O wydaniu „Wings of Fire” Orlando skomentował:

„To wydawnictwo wywołało wiele oczekiwań, ale przede wszystkim poczucie spełnienia. Praca nad tym projektem zajęła prawie 4 lata, od decyzji o zainwestowaniu w karierę autorską, pierwszego kontaktu z producentem, pierwszej wizyty w studio, wybór piosenek, aż wziąłem się do pracy.Muzycznie rzecz biorąc, budowa albumu trwała około 2 lat, bo nie jestem zespołem.To był cały proces zatrudniania muzyków, wspólnej pracy, zmiany planów. Jako żeglarz po raz pierwszy wiele się nauczyłem podczas tego procesu. Są rzeczy, których można się nauczyć tylko robiąc. To było żmudne, ale zdecydowanie spełniło się marzenie”.

Orlando Pacheco to brazylijski muzyk, kompozytor, klawiszowiec i pianista z miasta Campos dos Goytacazes w Rio de Janeiro, który rozpoczął naukę muzyki w wieku 12 lat, zagłębiając się w ten świat przez całe życie, zostając nawet nauczycielem śpiewu, Klawiatura, fortepian i teoria muzyki. W Heavy Metal, Orlando Pacheco wydał swój pierwszy singiel „Feel”, otwierający składankę „The Gates of Brazilian Metal Scene – Vol. III”, wydaną przez MS Metal Records, dystrybuowaną w Europie. Później wydał także single „The Sacred Ring” i „Try It Out”, poprzedzające wydanie jego pierwszego albumu „Wings of Fire”, nagranego w Estúdio Fusão w São Paulo, przy produkcji muzycznej znanego Thiago Bianchiego (Noturnall, ex-Shaman ) i który zostanie wydany 14 października 2022 r.

Obejrzyj wideo z tekstem utworu „Feel”, pierwszego utworu z albumu:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!