Dan Brooklyn prezentuje album „The Great Beast”

1 grudnia 2022 r. – Ten dzień to nie tylko początek końca pełnego wydarzeń roku, to także rocznica śmierci najnikczemniejszego człowieka na świecie.
Podczas gdy mistrz okultystyczny Aleister Crowley był tematem niezliczonych piosenek, dzieł sztuki i historii niektórych z najbardziej wpływowych wydawnictw metalowych i rockowych wszechczasów, holenderski artysta industrial metalowy Dan Brooklyn pozostaje tym, który naprawdę rozwija czerwień (a raczej czerń) ) dywan dla Crowleya.

Ze świeżymi wpływami gotyckimi i nu-metalowymi, począwszy od gigantów sceny, takich jak Alice Cooper czy Rob Zombie, aż po Rammstein, Dan Brooklyn splata mrożącą krew w żyłach muzyczną sagę o jednym z najbardziej znanych i niesławnych ludzi, jacy kiedykolwiek chodzili po ziemi. Oczywiście sam Dan Brooklyn nie stroni od przekraczania granic i znalazł swoją niszę jako jedno z najbardziej obiecujących nazwisk w Europie w Shock Rock. Dosadne obrazy, niepokojące teksty, częściowo zaczerpnięte z własnych pism Crowleya i zapadające w pamięć utwory instrumentalne składają się na epos, który jest jego pierwszym albumem, The Great Beast . Z pomocą Caleba Binghama (ex-Five Finger Death Punch) z Athanasii jako producenta i kolegi muzyka na płycie, Brooklynowi udało się stworzyć swoje własne, charakterystyczne brzmienie, które natychmiast przykuwa uwagę.

Na albumie Dan Brooklyn zabiera słuchacza w podróż przez życie i praktyki Crowleya, nigdy nie gloryfikując, ale raczej podnosząc świadomość czynów i filozofii Aleistera Crowleya. O samym panu Crowleyu i historii albumu Dan Brooklyn mówi: „Crowleya bali się jego bogobojni współcześni; uznawany za pioniera i wolnomyśliciela przez pokolenie kontrkultury lat 60. i 70. Ale która z wielu twarzy jest prawdziwą twarzą Crowleya? Czy był niezrozumianym, libertynem pionierem, który utorował drogę do Ery Wodnika? A może był samolubnym, uzależnionym od seksu i narkotyków narcyzem, za jakiego uważają go jego krytycy? Posłuchaj The Great Beast i przekonaj się sam!” Jako utwór zamykający album, Dan Brooklyn umieścił nutę Midasa w prawdopodobnie najbardziej znanej piosence, jaką kiedykolwiek napisano o Aleisterze Crowleyu: Mr. Crowley , która ma zostać wydana jako singiel 3 grudnia, 74 grudnia. urodziny Ozzy’ego Osbourne’a, jest nie tylko stałym faworytem na playliście każdego metalowca, ale zyskuje nowy urok dzięki wokalom w stylu Rammsteina i pięknie zbudowanym instrumentalom. Ale to nie wszystko: 6 grudnia przypadają urodziny pana Randy’ego Rhoadsa, więc będzie on zaszczycony wydaniem teledysku do pana Crowleya . Jedno jest pewne: nie słyszałeś Ozzy’ego w ten sposób. Dan Brooklyn podkreśla: „Myślę, że udało nam się stworzyć mroczny, oryginalny i filmowy cover tej piosenki; jakiego nikt wcześniej nie słyszał!”

W swoim najnowszym singlu wideo Chamber of Nightmares Dan Brooklyn udowadnia, że ​​jest obiecującym autorem piosenek, łącząc swoją definiującą styl mieszankę industrial metalu, gotyku i szokującego rocka z ogromną porcją chwytliwości – czyniąc ten utwór prawdziwym punktem kulminacyjnym The Great Bestia . Piosenka ma też sporo niespodzianek, czego najlepszym przykładem jest bardzo melodyjne solo, które nie byłoby nie na miejscu w nowoczesnym utworze In Flames, który pojawia się w pierwszej połowie utworu. Brooklyn tak mówi o swojej inspiracji: „W 1920 roku Crowley założył opactwo Thelema w Cefalu na Sycylii. Świątynia, duchowe centrum i antyklasztor, który chciał przekształcić w globalne centrum magicznego oddania. Aleister pokrył ściany surrealistycznymi malowidłami ściennymi; masywne, kolorowe obrazy cyklopów, goblinów i innych stworzeń. Nazywał swoją sypialnię „Chambre des Cauchemars” – „Komnatą koszmarów” – i czasami zamykał swoich wielbicieli w swojej sypialni na wiele godzin po tym, jak podał im halucynogeny. Psychodeliki prawdopodobnie spowodowały, że malowidła ożyły, a Crowley zrobił to, aby jego wielbiciele „przezwyciężyli swoje lęki”. Utwór opowiada o wydarzeniach opisanych powyżej i jest prawdopodobnie najbardziej radiowym utworem na płycie. Zawiera próbki Crowleya mówiącego „Odwaga!” i „ Albo jak kwiaty w swej piękności do komnaty sprawiedliwości” .

Zdobądź album The Great Beast Dana Brooklyna tutaj:
https://orcd.co/danbrooklyn

Tracklist

01 93 (The Dawn of an Enigma)
02 Boleskine House
03 The Power of Darkness is More Than Just a Superstition
04 The Midnight Flower Unfurled
05 The Equinox of the Gods
06 Droppings From the Host of Heaven
07 The Great Beast
08 The Most Powerful Being in the World
09 Chamber of Nightmares
10 Scattered Through the Galaxy Like Grains of Sand
11 Liber XLIV (The Mass of the Phoenix)
12 The Poet
13 Mr. Crowley

Follow Dan Brooklyn Online:

http://www.instagram.com/danbrooklynofficial/
http://www.facebook.com/danbrooklynofficial
http://www.youtube.com/channel/UCjoXLaIIbgZ9cFUT-6T2TCw

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!