Nowa płyta Czesława Mozila i Grajków Przyszłości. Czesław w teledysku zamienia się w Batmana!

Grajkowie Przyszłości to dalekosiężny projekt autorstwa Czesława Mozila, w którym dzieci inspirują dzieci! W jego nowej odsłonie zatytułowanej „Inwazja Nerdów Vol. 1” zagrało ponad sześćset dzieci i młodzieży z dziewięciu polskich miast. Dodatkowo, do każdego utworu zostały zrealizowane teledyski.

 

„Inwazja Nerdów Vol. 1” jest kontynuacją nagrodzonej przez Akademię Fonograficzną Fryderyk 2020 w kategorii „Album roku muzyka dziecięca i młodzieżowa”, płyty pt. „Kiedyś to były Święta”. I choć porusza ona inne niż świąteczne tematy, to zamysł projektu pozostał ten sam: dzieci i młodzież ze szkół i ognisk muzycznych z całego kraju, akompaniują Czesławowi Mozilowi!

 

Nowa płyta opowiada o pasjach i hobby. Zachęca młodych ludzi do samorozwoju oraz ośmiela do podejmowania prób w poszukiwaniu tego, co sprawia im przyjemność i radość bycia sobą. Usłyszymy tu piosenki opowiadające o wielu zainteresowaniach: od powszechnych gier komputerowych, przez miłość do czytania książek, komiksów, rysowania, aż po …marzycielstwo. Są to piosenki, które w warstwie tekstowej, mają motywować młodych ludzi do odkrywania swoich pasji nawet wtedy, jeśli nie są one popularne lub powszechne. Mówi o tym m. in. pierwszy singiel pt. „Zostań Nerdem” promujący album.

Płyta jest również ważnym projektem dla dzieci, które wzięły udział w nagraniu tego krążka. Po długim lockdownie i zdalnych zajęciach, kiedy to muzyka w szkołach była odłożona na dalszy plan, powrót do spotkania i wspólnego muzykowania, wszystkim sprawił ogromną radość. Czesław Mozil dodaje: „Ważną rolę w nagraniu tej płyty mają również lokalni bohaterowie, o których czasem się zapomina. Są to nauczyciele muzyki, chórów, czy animatorzy kultury pracujący w regionie”.

Projekt Grajkowie Przyszłości skrywa jeszcze jedną muzyczną niespodziankę. Na każdy krążek do wspólnego muzykowania Czesław Mozil zaprasza gości specjalnych. Tu usłyszymy, w pierwszym singlu – Kasię Łaskę oraz Anię Brachaczek. Do tej pory, na oficjalnym kanale YouTube Czesława Mozila: https://www.youtube.com/@CzeslawMozil, ukazały się już dwa teledyski: „Zostań Nerdem” i „Kaligrafia”, a kolejny z zapowiadanych to „Jestem Batmanem”. Warto zasubskrybować kanał Artysty, aby nie przegapić kolejnych premier teledysków. W piątek, 2 grudnia, o 19:00 zapraszamy również do udziału w specjalnej live-premierze płyty transmitowanej na YouTube i fanpage Czesława Mozlia.

Za warstwę tekstową albumu ponownie odpowiada znany krakowski poeta – Michał Zabłocki. „Inwazja Nerdów Vol. 1” zawiera czternaście utworów. Płyta powstała dzięki zaangażowaniu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!