ROK Z KULTEM, TYDZIEŃ 3.: HEJ, CZY NIE WIECIE

rok z kultem, tydzień 3: hej, czy nie wiecie / płyta “posłuchaj to do ciebie” 1987

Zapraszamy zatem do spędzenia roku 2023 z KULTEM – który w tym roku świętuje XLI-lecie działalności – słuchajcie, oglądajcie, dzielcie się muzyką KULTU z innymi – ich twórczość to potężny rozdział historii polskiej muzyki i coś, co zna każdy z nas.
W tym tygodniu sięgamy do albumu “Posłuchaj to do Ciebie” – i kawałka “Hej, czy nie wiecie”.

Utwór powstał w roku 1983, a więc w samym początku działalności Kultu. Tekst, który można równie dobrze odnieść do polityków, jak i do religii, napisał oczywiście Kazik. Muzyką zaś zilustrowali go, wraz z Kazikiem, Janusz Grudziński i Piotr Wieteska – powstał utwór z monumentalnym klawesynowym wstępem, przywodzącym na myśl muzykę kościelną i z gtarowym, mocniejszym refrenem.
Od pierwszego publicznego wykonania w tym samym roku 1983 i od premiery fonograficznej w roku 1987 na płycie “Posłuchaj to do Ciebie” jest to jeden z najważniejszych koncertowych utworów Kultu.

Przed nami jeszcze co najmniej 34 tygodnie z muzyką KULTU – co tydzień będziemy prezentować poszczególne kawałki z kompilacji jubileuszowej, a w końcu roku premierowe, świeżo nagrane utwory KULTU. Bądźcie z nami!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!