Ed Sheeran zapowiedział nowy album i ogłosił trasę po Europie

Ed Sheeran ogłosił nowy album, który zamykać będzie jego trwającą ponad 10 lat matematyczną serię. Płyta zatytułowana “-” (Subtract) ukaże się 5 maja 2023 roku. Na albumie Ed wraca do swoich songwriterskich korzeni, opierając materiał na osobistych przeżyciach związanych z żałobą i nadzieją. “-” (Subtract) przedstawia jedną z największych gwiazd na współczesnej scenie w najbardziej wrażliwej, bezbronnej i szczerej odsłonie.

Pracowałem nad “Subtract” przez dekadę, starając się stworzyć idealny akustyczny album. Pisałem i nagrywałem setki piosenek mając klarowną wizję tego dzieła – kontynuuje artysta. Później, na początku 2022 roku, seria wydarzeń zmieniła moje życie, moje zdrowie psychiczne a ostatecznie moje spojrzenie na muzykę i sztukę opowiada Sheeran. Pisanie piosenek jest dla mnie terapią. Pomaga nadać znacznie moim uczuciom. Pisałem więc bez zastanawiania się, jaka to będzie za piosenka. Po prostu pisałem co popadnie. W ten sposób, w nieco ponad tydzień, dekada pracy ustąpiła miejsca moimi najgłębszym myślom. W ciągu miesiąca moja ciężarna żona dowiedziała się, że ma guza, a operacja może odbyć się dopiero po porodzie. Nagle zmarł też mój najlepszy przyjaciel, Jamal, a ja znalazłem się w sądzie broniąc swojej uczciwości i kariery jako autora piosenek. Wpadłem w spiralę strachu, rozpaczy i niepokoju. Czułem się jakbym tonął. Głowa ledwo utrzymywała się nad powierzchnią, ale nie mogłem złapać powietrza.

Jako artysta wiedziałem, że nie mogę stworzyć wiarygodnego materiału, który nie reprezentowałaby tego, co czułem, w jakim miejscu swojego życia się znalazłem dodaje Ed. I właśnie to ten album odzwierciedla. To drzwi do mojej duszy. Pierwszy raz nie próbowałem nagrać płyty, by spodobała się ludziom. Po prostu wydaję coś szczerego i prawdziwego o moim dorosłym życiu. To wpis z pamiętnika z lutego ubiegłego roku i mój sposób, by nadać wszystkiemu sens. Oto “Subtract”.

Odkąd w wieku 12 lat po raz pierwszy nauczył się na gitarze “Layla” Erica Claptona, Ed Sheeran pokochał songwriting – granie, śpiewanie i pisanie piosenek. Dorastał z takimi artystami, jak Damian Rice, Bruce Springsteen i Bob Dylan, których poznał dzięki swojemu tacie, Johnowi, a album “-“ zawsze widniał na jego horyzoncie. Mimo serii ciężkich doświadczeń, które dotknęły Eda w 2022 roku, kiedy piosenki zaczęły nabierać zupełnie innego kształtu, pragnienie, by stworzyć płytę zakotwiczoną w miłości do songwritingu pozostało niezmienione. “-” to najbardziej obnażające duszę dzieło gwiazdora i przypomnienie, dlaczego Sheeran pozostaje jednym z najbardziej utalentowanych tekściarzy swojego pokolenia. Artystą, który dzieli się własnymi doświadczeniami, aby fani mogli znaleźć w jego muzyce pocieszenie i poczucie przynależności.

Na albumie “-” Ed przesuwa granice swego rzemiosła przedstawiając najgłębsze słowa piosenek w swojej karierze. Zarówno w zakresie tekstów jak i produkcji nad nowymi utworami Ed współpracował z Aaronem Dessnerem (The National), którego poznał przez ich wspólną przyjaciółkę Taylor Swift. Zaczynając w lutym 2023 roku, podczas miesięcznego pobytu w studiu, artyści napisali ponad 30 piosenek. Czternaście utworów, które wypełnia płytę – od skłaniających się ku folkowi do odważniejszych, pełnych orkiestrowych aranżacji – jest płynnie powiązanych ze sobą przez znakomitą produkcję.

Ed Sheeran pojawił się na brytyjskiej scenie muzycznej w 2011 roku za sprawą swojego debiutanckiego albumu “+”.  Szybko zapisał się na kartach historii wydając kolejne płyty “x”, “÷”, “No.6 Collaborations Project” i “=”. Wydawnictwa te sprawiły, że Sheeran stał się jednym z największych muzycznych artystów na świecie w XXI wieku.

Tracklista”-” (Subtract):

1. Boat

2. Salt Water

3. Eyes Closed

4. Life Goes On

5. Dusty

6. End Of Youth

7. Colourblind

8. Curtains

9. Borderline

10. Spark

11. Vega

12. Sycamore

13. No Strings

14. The Hills of Aberfeldy

Ed Sheeran zagra trasę po Europie

Ed Sheeran ogłosił europejskie koncerty na marzec i kwiecień 2023 roku, które odbędą się w Manchesterze, Londynie, Glasgow, Dublinie i Paryżu.

Daty koncertów w Europie:

  • Czwartek 23.03 – Manchester, AO Arena
  • Piątek 24.03 – London, The O2
  • Sobota 25.03 – London, The O2
  • Wtorek 28.03 – Glasgow, Hydro Arena
  • Czwartek 30.03 – Dublin, 3Arena
  • Niedziela 02.04 – Paris, Accor Arena

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!