Halifax KILMORE rozświetla ciemność śnieżycy nowym teledyskiem „Firestone”

Halifax, kanadyjski zespół Kilmore przygotowują się do wydania nowej EP-ki „From The Inside” pod koniec marca. To sześć kawałków groovego, stonerowego rocka z elementami metalu. Jej teksty powstały w czasie, gdy na świecie zachodziła prawdziwa zmiana i wewnętrzna słodko-gorzka walka. Wraz z tym wokalistka/gitarzystka Heather Harris została świeżo upieczoną mamą i próbowała odnaleźć swoje miejsce w nowej rzeczywistości, co naprawdę głośno mówi o emocjach na płycie. Niektóre motywy są związane ze zniszczeniem, inne z nadzieją, każda piosenka ma swój własny motyw/charakter. Przy nagraniu EP Kilmore współpracował z producentem Jonem Landrym, zespół wyjaśnia dalej:

„Nagranie tej EP-ki było dla nas odmiennym doświadczeniem. Współpraca z producentem Jonem Landrym pomogła nam stworzyć najlepszą wersję piosenek. Nagraliśmy ją w naszym studiu w piwnicy i poświęciliśmy czas na uformowanie piosenek i tchnięcie życia w muzykę. nagrań. Muzycznie niektóre utwory wyszły łatwiej niż inne, a niektóre potrzebowały więcej czasu, aby uchwycić esencję, której szukaliśmy. Ogólnie czujemy, że stworzyliśmy różnorodność uduchowionego, psychodelicznego stoner rocka, który przynosi ekspresję eskapizmu i eksploracji.

Słuchając tych sześciu wybranych utworów, zespół oferuje odkrywanie realiów życia poprzez dźwięki i chęć stworzenia czegoś nowego. Zawierając magnetycznie emocjonalne fragmenty skontrastowane z atakami agresji, zespół przekazuje tematy związane z odrodzeniem, miłością, nienawiścią, frustracją, zrozumieniem i poszukiwaniem prawdy, aby przeniknąć ich ciemniejszą dźwiękową paletę.

„Ta EP-ka, naszym zdaniem, jest naszym najlepszym dziełem do tej pory i cieszymy się, że możemy ją wydać światu”. dodaje wokalistka /gitarzysta Heather Harris.

Dzisiaj kwartet przedstawia swój kolejny singiel „Firestone” , któremu towarzyszy teledysk. Piosenka opowiada o poczuciu załamania i samotności oraz szukaniu światła w ciemności. To była stara piosenka, którą zespół powtórzył, gdy do składu dołączył perkusista Jon MacIsaac. Piosenka utrzymała się we właściwym kierunku tekstowym z nowym rytmem, a zespół poczuł, że stworzył ostry i intensywny utwór. Teledysk został nakręcony po burzy śnieżnej i przedstawia wspaniałą kanadyjską zimę.

Nadchodząca EP-ka Kilmore „From the Inside” jest kontynuacją nominowanej do nagrody East Coast Music Award EP „City Lights” z 2015 roku oraz albumu „Call of the Void” z 2018 roku, który zdobył nagrodę ECMA „Loud Recording of the Year” 2019.

Polecany fanom Royal Thunder, Baroness, Ghost i The Damn Truth, „From the Inside” ukaże się 31 marca 2023 roku.

Track Listing:
1. Tempest (3:43)
2. Omitted (4:29)
3. The Destroyer (3:04)
4. Firestone (3:59)
5. Underneath (4:13)
6. Rapture (4:22)
EP Length: 23:50

For more info: Kilmore.ca | Facebook.com/kilmoreband | Instagram.com/kilmoremusic

O: Kilmore ma głębokie korzenie pod wpływem dwójki rodzeństwa, które wyemigrowało z Newry w Irlandii Północnej w młodym wieku do Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej, a ostatecznie do Halifax w Nowej Szkocji. Dwóch nowych Kanadyjczyków dorastających w latach dziewięćdziesiątych, którzy odkryli, że ich muzyczna dieta grunge przekracza czas.

Szybko do przodu do 2013 roku, siostra i brat Heather Harris (wokal, gitary) i Dan Doran (gitary) utworzyli z dodatkiem Neila Spence’a (bas) i Lor Sangster (perkusja) do pierwotnego składu. Sangster został później zastąpiony w 2019 roku przez Jona MacIsaaca (perkusja) z lokalnych zespołów Chosen Lung, Burdened, Earth Alter, aby uzupełnić obecny skład.

Mroczny , agresywny, muskularny i zapadający w pamięć Kilmore jest polecana fanom Royal Thunder, Baroness, Windhand i The Damn Truth.

– 30 –

Earshot Top 200 – Kilmore – Call The Void – nr 118 – lipiec 2018 r. (Earshot)

„ZARAŹLIWE MELODIE Z WOKALAMI stonowanymi do perfekcji, NIESAMOWITA MUZYKA O WYSOKIEJ WARTOŚCI PRODUKCYJNEJ, CHWILNE HACZYKI, METALICZNA KRAWĘDŹ I NIENASYCONY GROOVE”. – EFEKT TĘCZENIA

„Call of the Void, riffy są nieustępliwe, gdy zespół przekazuje mrok przez mniejsze akordy… Duch ciemności oddycha przez teksty, gdy Kilmore przypomina nam, że rock żyje i ma się dobrze”. – Wybrzeże

„ciężkie i bluesowe dźwięki naprawdę przywołują motywy lekkomyślnego zachowania i mrocznych uczuć… Zespół skutecznie przedstawia słuchaczom zamierzone emocje i wiadomości poprzez swoją muzykę, jednocześnie zapewniając im coś do walenia głową – lub rytmu –”. – Magazyn Wschodni

„Otwarcie tytułu rozpoczyna City Lights potężnymi, zniekształconymi zagrywkami gitarowymi, równomiernie dudniącą perkusją i zawodzącym wokalem przypominającym klasyczne rockowe radio. To nadaje ton muskularnemu brzmieniu czteroosobowego zespołu, ponieważ utwory takie jak „Rising Sun” i „Weight of the World” są podobnie wypełnione mięsistymi riffami, podczas gdy „Peace of Mind” jest nieco bardziej powściągliwy i powolny. Podkręconą kulą jest „Younger Years”, która zapuszcza się w folk rockowy kierunek dzięki akustycznym brzdąkaniom. – Wykrzyknij!

8. miejsce na liście 11 najlepszych utworów tego tygodnia: 8 kwietnia 2016 r. — A Journal of Musical Things — Alan Cross (Kilmore, City Lights, City Lights EP)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!