[RADIO 357] Kultowe momenty filmowe wybrane – zobacz wyniki!

PRAWIE 6000 OSÓB ZAGŁOSOWAŁO W AKCJI RADIA 357 DLA KINOMANÓW

Kultowe momenty filmowe wybrane – zobacz wyniki!

  • „Akcja Ekranizacja” to nowa propozycja od ekipy Radia 357.
  • Całość została wymyślona jako radiowy konwent fanów kina.
  • W otwartym głosowaniu wybrali oni kultowe sceny z filmów i seriali.
  • Głosować mógł każdy na specjalnej stronie ekranizacja.Radio357.pl.
  • Głosujący wybierali spośród 60 propozycji ułożonych w 12 nietypowych kategoriach.
  • W zabawie wzięło udział prawie 6000 osób.
  • Najbardziej kultowe sceny zaprezentowane zostały podczas finału akcji 29 marca w Kinogramie.
  • Akcję promowały fotosy stylizowane na popularne plakaty filmowe. W sesji fotograficznej wzięli udział dziennikarze Radia 357.

Co wygrało? Oto wybrane kultowe momenty filmowe!

W 12 kategoriach głosować można było na 60 propozycji kultowych momentów z filmów i seriali. W zabawie wzięło udział prawie 6000 osób.

Lista wybranych momentów filmowych w podziale na kategorie konkursowe:

1. ODGRZEWANY, A SMACZNY – NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCE COVERY Z MAŁEGO I DUŻEGO EKRANU:

Gaten Matarazzo & Gabriella Pizzolo – Neverending Story (Stranger Things)

2. MISTRZOSTWO ŚWIATA – NAJBARDZIEJ KULTOWY TEMAT JOHNA WILLIAMSA

John Williams – Star Wars Main Theme (Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja)

3. JAZDA BEZ TRZYMANKI – SCENY (NIE TYLKO) MOTORYZACYJNE

Prince – Batdance (Batman)

4. TRZY, DWA, JEDEN – START! – SCENY W BIEGU

Thomas Newman, Tambuco – Los Muertos Vivos Estan (Spectre)

5. PIRUETY I PODSKOKI – SCENY TAŃCA

Earth, Wind and Fire – Boogie Wonderland (Nietykalni)

6. GWIAZDY Z INNYCH WYMIARÓW – LEGENDARNE EKRANOWE WYSTĘPY SCENICZNE

The Blues Brothers – Everybody Needs Somebody To Love (Blues Brothers)

7. RODZINA, ACH RODZINA – NAJSŁYNNIEJSZE FILMOWE RODY, KLANY I FAMILIE

Joe Cocker – With a Little Help From My Friends (Cudowne lata)

8. NAJLEPSZY PRZYJACIEL CZŁOWIEKA – FILMOWE ZWIERZAKI W ROLI GŁÓWNEJ

Lindiwe Mkhiza & Lebo M – Circle of Life (Król Lew)

9. EMOCJE SIĘGAJĄ ZENITU – NIEZAPOMNIANE SCENY GROZY

Angelo Badalamenti – Twin Peaks Theme (Miasteczko Twin Peaks)

10. NIEZBYT HAPPY END – HISTORIE BEZ “ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE”

Jose Feliciano, Ewan McGregor & Jacek Koman – El Tango de Roxanne (Moulin Rouge)

11. 5 x TARANTINO – TEN JEDEN UTWÓR Z FILMÓW QUENTINA

Chuck Berry – You Never Can Tell (Pulp Fiction)

12. KTOŚ DZWONI? – NAJLEPSZE FILMOWE DZWONKI NA TELEFON

Bernard Herrmann – Twisted Nerve (Kill Bill Vol. 1)

Genialne sceny filmowe, które pamiętamy na zawsze

„Akcja! Ekranizacja” to zorganizowana po raz pierwszy przez Radio 357 propozycja dla fanów filmów i seriali. Zabawa polegała na wybraniu niezapomnianych, kultowych scen tworzących historię kina.

– Nazwaliśmy je filmowymi momentami. Sceny, w których wszystko zagrało – obsada, obraz, montaż, emocje i oczywiście muzyka – szczególnie ważna dla nas, filmożerców radiowych. Takie genialne „momenty” pamiętamy czasem bardziej niż cały film. Wracamy do nich, a na samo wspomnienie czujemy ten znany kinomanom dreszczyk. I właśnie ich postanowiliśmy zaprosić do wyzwania godnego filmowych wyjadaczy. No bo jak spośród genialnych scen wybrać tę jedyną? – zastanawia się Katarzyna Borowiecka, autorka audycji filmowych w Radiu 357, odpowiedzialna za merytoryczną stronę “Akcji Ekranizacja”.

Wielki finał w Kinogramie

12 zwycięskich momentów filmowych zaprezentowanych zostało podczas finału akcji 29 marca. Specjalna audycja została zrealizowana z udziałem publiczności z kina Kinogram w Fabryce Norblina w Warszawie.

– To pierwsza taka akcja i pierwszy taki finał w historii Radia 357. Wymagał więc godnej oprawy. Na sali grono znawców i wielkich fanów kina, wśród nich także nasi Patroni. Na scenie – niezawodna Grupa MoCarta. A w roli głównej – momenty filmowe, czyli mnóstwo wzruszeń, wspomnień, skojarzeń. To był niezapomniany wieczór – opowiada Justyna Godz, koordynująca organizację finału “Akcji Ekranizacja”.

Wydarzenie poprowadzili Katarzyna Borowiecka i Mateusz Fusiarz. Oprawę muzyczną zapewniła Grupa MoCarta. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach prezentowali goście specjalni: Łukasz Muszyński, Marcin Lewandowski, Marta Chodorowska, Maciej Okraszewski, Mateusz Zielonka, Tomasz Listkiewicz, Kaja Szafrańska, Jakub Józef Orliński, Filip Jaślar, Martin Stankiewicz, Jarosław Juszkiewicz, Marek Niedźwiecki. Na sali obecni byli także byli również Patroni – słuchacze wspierający Radio 357 finansowo.

Dziennikarze Radia 357 na najsłynniejszych plakatach filmowych

„Akcję! Ekranizacja” promowała seria specjalnie przygotowanych zdjęć, stylizowanych na znane plakaty filmowe. W ich bohaterów wcielili się dziennikarze Radia 357.

– Pomysł był zwariowany. Wymagał dystansu i pójścia na całość. Ale tacy jesteśmy na co dzień, więc atmosfera na planie była nie do podrobienia. Dobieranie strojów, makijażu, odgrywanie póz i min. I dużo śmiechu. Mamy nadzieję, że przełożyło się to na efekt końcowy i że sprawimy kinomanom sporo frajdy przy porównywaniu naszych plakatów z oryginałami oraz odgadywaniu kto jest kim – tłumaczy Julia Kohman, odpowiedzialna za promocję akcji.

Zdjęcia wykonała Weronika Kuźma z Wuka Studio, za charakteryzację odpowiedzialna była Sandra Nowak, podczas sesji asystował Łukasz Grochala.
Zapis audio finału akcji dpstępny jest na stronie ekranizacja.Radio357.pl

***

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Olga Mickiewicz, Agnieszka Szwajgier, Maja Piskadło, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 13 dziennikarzy, reporterów i serwisantów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Ewa Koch.

Radio 357 funkcjonuje i rozwija się dzięki wyjątkowej Społeczności Patronów, których jest już ponad 49 000. Łączą ich podobne wartości, wymagania co do jakości i poziomu treści, zainteresowania. Patroni nie tylko zapewniają wsparcie finansowe, ale również współtworzą radio w ramach dyskusji, ankiet, sugestii i spotkań “live”. Cieszą się również przywilejami – m.in. możliwością głosowania na Listę Piosenek oraz dostępem do ekskluzywnych treści w sekcji Twoje 357. Organizowane są dla nich także specjalne spotkania z artystami, konkursy i inne wydarzenia

W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

We wrześniu 2022 roku Radio 357 otrzymało nagrodę PR Wings w kategorii “Zmiana biznesowa, komunikacyjny game changer” za komunikację ze swoją społecznością. Nagrodę przyznało 40-osobowe jury, w skład którego weszli specjaliści od komunikacji. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Agencji Public Relations.

Radio 357 można wesprzeć na stronie wspieram.Radio357.pl.

Radio 357 jest dostępne bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!