DANIEL BRLUMBERG POWRACA Z OSOBISTĄ PŁYTĄ “GUT”!!

Daniel Blumberg ogłasza wydanie swojego trzeciego studyjnego albumu „GUT”. Krążek, który jest następcą nagrodzonej statuetką  Ivor Novello ścieżki dźwiękowej do filmu „The World To Come”, zostanie wydany  pod szyldem Mute 26 maja.

Obejrzyjcie wyreżyserowane przez Brady’ego Corbeta wideo do “CHEERUP” – fragmentu nadchodzącego filmu reżysera nakręconego do całego albumu.

“Film został nakręcony na 16mm czarno-białej taśmie; seria portretów filmowych, w których postawiliśmy sobie za cel uchwycenie samej esencji Blumberga” – mówi Corbet.  “Uderzył mnie temat albumu. Żołądek jest tak samo niedostępny jak szczere mówienie o śmiertelności w towarzystwie. Ponieważ kłopoty z żołądkiem odnoszą się do końca związku, śmierci ego i akceptacji tego, co znaczy być człowiekiem, jest to oferta ostateczna.” Nakręcony w nieczynnym kompleksie przemysłowym w Nowym Jorku, film ukazuje Blumberga nagiego i bezbronnego w kontrastowych bielach i głębokiej czerni. Pokazuje napięcia umysłu człowieka pokonanego przez ciało, napięte ścięgna ukazane w ostrym celuloidzie, bezpośrednie i bezkompromisowe w swoim badawczym spojrzeniu.

„GUT” to surowy i osobisty album, radykalnie odchodzący od wcześniejszych dokonań Blumberga, który ugruntowuje jego pozycję w unikalnej przestrzeni muzyki eksperymentalnej. Płyta nawiązuje do choroby jelit, na którą Blumberg cierpiał przez ostatnie kilka lat, ale co więcej, jest to elementarna i cielesna suita sześciu połączonych ze sobą utworów, które podążają za ciałem rozebranym na części i odbudowanym: oddanie bólu, frustracji i zmęczenia. Niezwykły wokal sięga poza ciało, aby uciec od jego wad.

“Kiedy piosenki się połączyły, zagrałem je jako ciągły utwór” – mówi, nagrywając większość półgodzinnego albumu w jednym nieprzerwanym ujęciu wokalnym, dodając niewiele overdubów i manipulacji obok odważnego i oszczędnego instrumentarium, które obejmuje harmonijkę basową, ebass Steinbergera, syntezator i elektroniczną perkusję. Harmonijka basowa, w szczególności, była instrumentem, który “skleił to wszystko razem, w tej manifestacji oddechu, a bas – to bebechy płyty”.

Tracklista “GUT” 

1. BONE

2. CHEERUP

3. HOLDBACK

4. BODY

5. KNOCK

6. GUT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!