Ruszyło głosowanie na trzeci Polski Top Radia 357

Top jak “Kevin”

Polski Top Radia 357 to specjalna, całodniowa audycja na żywo realizowana tylko raz w roku. Zestawienie najważniejszych polskich utworów wszech czasów układają słuchacze w głosowaniu online.

– Wiemy, że wiele osób czeka na ten dzień i nie wyobraża sobie majówki bez Polskiego Topu. Dla nas w radiu to też niezwykle ważny moment. To audycja jedyna w swoim rodzaju – jej fenomen wymyka się prostym diagnozom medioznawców. Jest w tym jakaś niezwykła siła wspólnego słuchania. Niby to utwory, które przecież słyszeliśmy wszyscy już nie raz. Ale tutaj brzmią tak, że każdy ma ciarki na plecach – od nas w studiu poczynając. Śmiejemy się czasem, że to taki nasz muzyczny “Kevin sam w domu”. Coroczny rytuał. Majówka bez Topu? Nie ma takiej opcji – mówi Piotr Stelmach, koordynujący prace redakcji muzycznej.

Mecenasem Polskiego Topu Radia 357 jest Termo Organika.

Ola Budka dołącza do grona prowadzących

Ubiegłoroczne notowanie Polskiego Topu Radia 357 prezentowane było przez Katarzynę Borowiecką, Marcina Łukawskiego, Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha. Teraz dołączy do nich Ola Budka.

– Ola brawurowo wsparła nas podczas ostatniego Topu. Uznaliśmy wspólnie, że nie powinno to być tylko jednorazowe zastępstwo. Ola wprowadzi słuchaczy w topowy nastrój rano, wspólnie poprowadzimy też część finałową, a po niej ponownie Ola zagra muzyczny epilog aż do północy. Dzięki temu dzień z Polskim Topem będzie spójną, niezapomnianą całością – mówi Marcin Łukawski, współprowadzący Top.

Znowu więcej głosów. Patroni mogą zgłosić własne propozycje

W tym roku wybrać można spośród ponad 1000 propozycji wytypowanych przez redakcję muzyczną – także w oparciu o sugestie Patronów. Ponownie, po licznych postulatach społeczności, zwiększona została pula głosów do dyspozycji. Każdy Patron może oddać w tym roku 75 głosów (poprzednio 57).

Dodatkowo każdy Patron może wskazać 3 utwory, które proponuje dodać do głosowania.

– Już od kilku edycji wprowadziliśmy ten przywilej i przyjął się bardzo dobrze. Choć mamy w puli już ponad 1000 piosenek – Patroni bez trudu wskazują nam tytuły, o które warto ją uzupełnić. I z przyjemnością z tych sugestii korzystamy, dodając je w propozycjach do głosowania na kolejny Top – mówi Piotr Stelmach.

To już trzecie wydanie Polskiego Topu Radia 357. 357 najważniejszych polskich utworów wszech czasów wyłoni Społeczność Patronów wspierających Radio 357. Obecnie to prawie 50 tysięcy osób – dołączyć można na stronie wspieram.Radio357.pl.

Pierwsza setka notowania zostanie wyemitowana w całości w trakcie całodniowej audycji.
Polski Top Radia 357 pojawi się na antenie 3 maja 2023 roku.

Głosowanie trwa do 29 kwietnia do godz. 19:00 pod adresem: top.Radio357.pl.
  • Prawie 50-tysięczna społeczność Patronów po raz trzeci układa Polski Top Radia 357 – listę najważniejszych polskich utworów wszech czasów
  • Głosowanie online potrwa do 29 kwietnia do godz. 19:00 na stronie top.Radio357.pl
  • Każdy Patron może oddać 75 głosów, wybierając spośród ponad 1000 propozycji
  • Pierwsze 100 utworów zostanie zaprezentowanych 3 maja 2023 r. w trakcie całodniowej audycji na żywo
  • Lista 357 utworów z największą liczbą głosów zostanie opublikowana po zakończeniu audycji
  • Polski Top Radia 357 poprowadzą: Katarzyna Borowiecka, Ola Budka, Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach

 

***

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Olga Mickiewicz, Agnieszka Szwajgier, Maja Piskadło, Marcin Klimkowski i Michał Żakowski.

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 13 dziennikarzy, reporterów i serwisantów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Ewa Koch.

Radio 357 funkcjonuje i rozwija się dzięki wyjątkowej Społeczności Patronów, których jest już prawie 50 000. Łączą ich podobne wartości, wymagania co do jakości i poziomu treści, zainteresowania. Patroni nie tylko zapewniają wsparcie finansowe, ale również współtworzą radio w ramach dyskusji, ankiet, sugestii i spotkań “live”. Cieszą się również przywilejami – m.in. możliwością głosowania na Listę Piosenek oraz dostępem do ekskluzywnych treści w sekcji Twoje 357. Organizowane są dla nich także specjalne spotkania z artystami, konkursy i inne wydarzenia

W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

We wrześniu 2022 roku Radio 357 otrzymało nagrodę PR Wings w kategorii “Zmiana biznesowa, komunikacyjny game changer” za komunikację ze swoją społecznością. Nagrodę przyznało 40-osobowe jury, w skład którego weszli specjaliści od komunikacji. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Agencji Public Relations.

Radio 357 można wesprzeć na stronie wspieram.Radio357.pl.

Radio 357 jest dostępne bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!