Koncert premierowy albumu „CYKL” w FOOD TOWN w Fabryce Norblina MARIKI!

To było wydarzenie! Dzień po premierze nowego albumu „CYKL” Marika zagrała koncert w Fabryce Norblina w Warszawie. Jako support o 21:00 publiczność rozgrzewała DJ Praktyczna Pani.  O  22:00 tuż przed wejściem Mariki w kilku ciepłych zdaniach a w zasadzie jako mały stand up,  wystąpiła  Ola Petrus. Było to bardzo zabawne i jakościowe.

Marika pierwszy raz od dawna zagrała w rozbudowanym składzie zespołu. Na scenie pojawiła się specjalna instalacja świetlna. Taneczne brzmienia elektroniczne powitały zgromadzoną tłumnie publiczność. Oprócz dzikich tańców wokalistki, cały zespół był wprost fenomenalny. Zarówno sekcja dęta, wibrafon, perkusja jak i przecudowna Monika Mimi Wydrzyńska na wokalu w chórkach (ale jak dla mnie to był Hype man a w zasadzie Hype girl), która  dała znakomity popis  swoich zdolności.

Koncert skończył się  przed północą a publiczność domagała się kolejnych bisów. Wstęp był niebiletowany. Na koncercie oprócz nowych utworów, nie zabrakło największych hitów Mariki, była także możliwość zakupienia płyty „CYKL” wraz z autografem oraz zrobienia zdjęcia z Mariką (po koncercie).

„To było wyjątkowe wydarzenie. Bardzo dziękuję Wam za to, że zapełniliście to miejsce po brzegi”- wspomniała Marika

 

Zespół wystąpi w składzie:

 

Wokal – Marika Marta Kosakowska

Instrumenty klawiszowe, Moog – Miłosz Oleniecki

Wokal, flet – Monika Mimi Wydrzyńska

Perkusja – Rafał Dutkiewicz

Wibrafon – Kuba Kotowicz

Tuba, puzon, wokal – Szymon Klekowicki

Saksofon, flet – Jarek Kaczmarczyk

 

 

 

 

„CYKL” to szósty długogrający album Mariki.

Marika w świeżej odsłonie to żywiołowe koncerty. Mocne teksty z intensywnym brzmieniem muzyki elektronicznej. Jest grubo, bo delikatnie już było. Gatunkowo Marika łączy ambitną taneczną elektronikę, dancehall, afrobeat i pop, nawija i śpiewa. Słychać fascynacje klasycznym drum’n bassem. Nowy album zawiera jedenaście utworów, w których dominuje właśnie bas i perkusja. Są rzeczy które z siebie trzeba wyskakać, wyrzucić w ekstatycznym tańcu. Dzikim i transowym. A Marika wie, o czym ma mówić i robi to odważnie. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są KARAŚ, KWAZAR, duet SARAPATA, BUSLAV, SHAIBA, TEIELTE, SZATT, MAREK PIOTROWSKI.

Utwory na płycie dotyczą pogłębiania relacji ze sobą i światem, zadają pytania o samoakceptację, kobiecość, dojrzałość i znajdowanie sobie miejsca w rzeczywistości konsumpcyjnego przesytu. Wszystkie teksty są polskojęzyczne, napisane przez Marikę. To materiał dla dorosłych świadomych odbiorców kultury.

Przy nowej płycie Marika współpracowała z kobietami-twórczyniami z Moniką Cisło (Dioxide_denim), autorką “upcyklingowanych” kreacji, w których Marika występuje w teledyskach i na koncertach oraz Magdaleną Brzozowską i Malwiną Wysińską (UMIAR). Płyta „Cykl” promuje tym samym także cyrkularną modę, wpisaną w kontekst cykliczności życia kobiety.

Marika to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która zaczynała w 2002 r. od brzmień na pograniczu reggae i soulu. W swoim dorobku ma 5 solowych albumów, liczne udziały gościnne u innych artystów, nominację do Fryderyków i SuperJedynek, pracowała też w radiu i telewizji (m.in. jako prowadząca program Voice of Poland).

Marika występowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach – zagrała koncerty m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, w Indiach, Szanghaju i Ankarze.

Dzieliła scenę ze światowymi gwiazdami – m.in. Erykah Badu, Macy Gray. A teraz wydała jej zzósty album „CYKL”

 

Relacja: Piotr Siedlecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!