Co warto obejrzeć na platformie Disney+?

Disney+ to usługa streamingowa, będąca domem dla filmów i programów Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen, National Geographic oraz wielu innych. Tysiące filmów i seriali, a także nowe produkcje, które powiększają bibliotekę z miesiąca na miesiąc. Ze wszystkich filmów i seriali wybrałam kilka „muzycznych” tytułów, na których moim zdaniem warto zawiesić oko.

„Ed Sheeran: Muzyka i cała reszta”

Na platformie Disney+ od 5 maja możemy oglądać dokument o życiu Eda Sheerana, za którego realizację odpowiadają nagrodzeni Emmy producenci z Fulwell 73 Productions. Jest to czteroodcinkowy serial dokumentalny:
1) „Miłość”
2) „Strata”
3) „Skupienie”
4) „Ulga”
Serial pokazuje życie osobiste Sheerana, gdy omawia, jak trudny czas wpłynął na niego i jego nową muzykę. Pokaże, jak niezwykłe, jąkające się dziecko zyskało sławę i jak narodziły się jego przeboje, które zdobyły szczyty list przebojów. Poruszy również temat rodzinny i przyjaciół. Dodatkowo dokument jest promocją szóstego albumu Ed Sheerana „Subtract”, który miał premierę 5 maja 2023 roku (dwa dni po premierze światowej serialu / w ten sam dzień co premiera serialu w Polsce). Dokument trwa 2 godziny i 10 minut.

„Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)”

Dokument, w którym Miley wykonuje piosenki ze swoje najnowszego albumu „Endless Summer Vacation” w swoim domu w Los Angeles oraz opowiada o tym, jak się zmieniła. Poza piosenkami pochodzącymi z nowego krążka, Miley wykonała piosenkę „The Climb” wydaną pierwotnie 14 lat temu. W ramach „Miley Cyrus ‒ Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)” artystka zaśpiewała także w duecie z Rufusem Wainwrightem. Reżyserię tego filmu odpowiadają Jacob Bixenman, Brendan Walter i Marcell Rév, a produkcją zajęły się RadicalMedia, HopeTown Entertainment, Crush Management i Columbia Records. Dokument trwa 43 minuty.

„Pistol”

Jest to biograficzny mini serial reżyserii Danny’ego Boyle’a. Składający się z sześciu odcinków (45-55-minutowych), które opowiadają o losach kultowego zespołu, ikony punk rocka, Sex Pistols. Fabuła serialu została oparta na autobiograficznej książce byłego gitarzysty grupy, Steve’a Jonesa, zatytułowanej „Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol” i to właśnie z perspektywy muzyka przedstawione zostały wydarzenia.  W serialu pojawiły się klasyczne kawałki zespołu m. in. „God Save The Queen” czy „Anarchy In The UK”. Z obejrzeniem tego serialu radziłabym się pospieszyć, ponieważ Disney planuje usunąć go z platformy.

„Machine Gun Kelly: barwne życie”

Film opowiada o surowej rzeczywistości i presji związanej z drogą gwiazdy rocka na szczyt. Ten dokument pozwala zagłębić się w życie Machine Gun Kelly’ego, obserwując proces powstawania „Tickets to My Downfall”. Ta przepustka za kulisy chaotycznego świata tego wielkiego sukcesu przeniesie nas poza czerwony dywan i pokaże, jak Machine Gun Kelly zmaga się ze zdrowiem psychicznym, przepracowuje traumę z dzieciństwa i poświęca się byciu dobrym ojcem. Film trwa 1 godzinę i 41 minut.

„Black Is King”

Beyoncé w swoim wizualnym albumie przedstawia młodym królom i królowym, którzy szukają swojej korony, przesłania „Króla Lwa”. Losy czarnoskórych rodzin na przestrzeni wieków znajdują swoje odbicie w historii młodego króla, który poszukując swojej tożsamości doświadcza miłości i zdrady. Jego przodkowie prowadzą go przez życie. Słuchając od dziecka nauk ojca, młodzieniec uczy się wartości, które pozwolą mu odzyskać dom i tron. To ponadczasowe przesłanie znajduje odbicie w głosach współczesnych czarnoskórych artystów. „Black Is King” to afirmacja i hołd złożony Czarnym, ich wytrwałości, sile przetrwania i kulturze. Film podkreśla piękno tradycji i doskonałości Czarnych. Oparty jest na muzyce „The Lion King: The Gift”. Występują główni wykonawcy tego albumu i ich goście. „Black Is King” to próba uświadomienia światu losów Czarnych na przestrzeni wieków. Film trwa 1 godzinę i 25 minut.

„The Beatles: Get Back”

„The Beatles: Get Back” – film trzykrotnego zdobywcy Oscara Petera Jacksona (trylogia „Władca pierścieni”, „I młodzi pozostaną”). Ten trzyczęściowy dokument zabierze widzów w podróż w czasie do kameralnych sesji nagraniowych w przełomowym momencie dla świata muzyki. „The Beatles: Get Back” to wyraz ciepła, braterstwa i kreatywnego geniuszu, który na zawsze zdefiniował dorobek tego legendarnego muzycznego kwartetu. Ujęcia pochodzą ze stycznia 1969 roku, a film zmontowany został z ponad 60 godzin niepokazywanego dotąd materiału (nakręconego przez Michaela Lindsaya-Hogga) i z ponad 150 godzin niewydanych dotąd i wspaniale odrestaurowanych nagrań. Jackson to jedyna osoba, która w ciągu ostatnich 50 lat uzyskała dostęp do materiałów z prywatnych archiwów. „The Beatles: Get Back” to historia Johna Lennona, Paula McCartneya, George’a Harrisona i Ringo Starra, którzy planują swój pierwszy koncert na żywo od ponad dwóch lat. Pokazuje proces pisania i próbne wykonania 14 nowych piosenek, które miały zostać wydane na dodatkowej płycie w wersji live. W filmie znajdzie się, po raz pierwszy w całości, ostatni występ zespołu – niezapomniany koncert na dachu na Savile Row w Londynie. Pojawią się również inne utwory i klasyki, które znalazły się na ostatnich dwóch albumach Beatlesów: „Abbey Road” i „Let It Be”

„Folklore: sesje w long pond studio”

Amerykański dokumentalny film koncertowy z 2020 roku. Wyreżyserowany i wyprodukowany przez Taylor Swift , wydany na Disney+ 25 listopada 2020 roku. Akcja filmu rozgrywa się w Long Pond Studio, odizolowanym studiu nagraniowym w zalesionym obszar w Hudson Valley w stanie Nowy Jork. Swift wykonuje wszystkie 17 utworów ze swojego ósmego albumu studyjnego Folklore (2020), omawiając proces twórczy stojący za piosenkami ze swoimi współpracownikami Aaronem Dessnerem i Jackiem Antonoffem.  Film trwa 1 godzinę i 46 minut.

„Happier Than Ever: A Love Letter To Los Angeles”

Amerykański film koncertowy z 2021 roku. Wyreżyserowany przez Roberta Rodrigueza i Patricka Osborne’a, z udziałem piosenkarki i autorki tekstów Billie Eilish . Zawiera wykonania wszystkich 16 utworów z drugiego albumu studyjnego Eilish, Happier Than Ever, w amfiteatrze Hollywood Bowl . Towarzyszą jej inni muzycy, w tym jej brat Finneas O’Connell i Los Angeles Philharmonic . Zainspirowany filmami takimi jak Kto wrobił królika Rogera (1988) i Cool World (1992), „A Love Letter to Los Angeles” łączy akcję na żywo i animację. Film trwa 1 godzinę i 5 minut.

„Elton John: Koncert na żywo z Dodger Stadium”

Jest to transmisja ostatniego koncertu z amerykańskiej trasy legendarnego artysty, czyli wyjątkowe pożegnanie ze sceną w wielkim stylu. Podczas tego niezwykłego wydarzenia do Eltona Johna na scenie dołączli tacy artyści jak Dua Lipa, Kiki Dee i Brandi Carlile, którzy oddadzą hołd muzykowi i jego legendarnej karierze. Nagranie trwa 2 godziny i 33 minuty.

„Bono & The Edge: A Sort of Homecoming, with Dave Letterman”

Bono i The Edge wracają do Dublina z Dave’em Lettermanem i rozmawiają o życiu muzyków i o swojej przyjaźni. Dokument przedstawia nieprezentowane dotąd nagrania i wywiady, w których muzycy rozmawiają o procesie tworzenia piosenek i o tym, co było inspiracją ich największych hitów. Podczas lockdownu w 2020 roku Bono i Edge na nowo przyjrzeli się swoim sztandarowym utworom i nagrali je ponownie. Po ich wydaniu Bono zaprosił Dave’a do Dublina na specjalny występ w budynku dawnego Ambassador Cinema na O’Connell Street. Dokument w reżyserii Morgana Neville’a jest jednocześnie koncertem, podróżą i opowieścią o jednej z najbardziej niezwykłych przyjaźni w historii rock and rolla. Dokument trwa 1 godzinę i 24 minuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!