Koncert Marty Zalewskiej w Radiowej Czwórce

Marta Zalewska na Jesieni 2022  powróciła ze swoim drugim autorskim krążkiem “Jestem”, na którym znalazło się trzynaście rockowych kompozycji  oraz ballad akustycznych. Jak podkreśla Marta Zalewska cały album “Jestem” to hołd złożony analogowemu brzmieniu. Został on nagrany i zmiksowany analogowo w nawiązaniu do “najlepszych tradycji światowego rock’n’rolla”.

Artystka pierwszy raz zagrała w Czwórkowym studiu w 2018 roku. Natomiast Czwórkowy koncert Marty Zalewskiej z  najnowszym albumem “Jestem” był jak do tej pory pierwszym jeśli chodzi o ten materiał.

Koncert w Czwórce mimo określonego czasu antenowego, myślę że wypadł genialnie. Na koncertach Marty Zalewskiej, na których kilku miałem już okazję być, widać i słychać jakość. Nie tylko tą aranżacyjną w piosenkach, ale także w umiejętnościach muzyków, z którymi gra. Choć są to prawdziwi zawodowcy, słychać ich prawdziwy kunszt operowania instrumentami. Gitarzyści Maciek Papalski oraz Paweł Zalewski grają zawsze imponujące solówki, ale i główne riffy, motywy zawsze trzymają całość wykonań zespołu Marty Zalewskiej. Krzysztof Pacan kiedyś na gitarze basowej a teraz na basowym Moogu, tworzy efektowne linie basu. Perkusiści, z którymi wokalistka współpracuje najczęściej się zmieniają, nie mniej są przygotowani z każdą kompozycją Marty równie dobrze. Na koncercie wybrzmiały utwory pt. Mały wielki dom, Dryg, Pochodnia, Byłam o krok, Cieniu, Snuć miłość, Marmur, Ślad, Morze, Odpuść oraz bardzo promujący drugą płytę Marty Zalewskiej wyjątkowy utwór „Jestem”

 

Ja jako kierowniczka muzyczna swojego zespołu i Teatru Rampa potrafię też dawać konkretne zadania swoim zespołom. Jednak i nam próby są potrzebne, wszyscy muszą się zgrać, nawet geniusze. Przed koncertem w Czwórce dołączył do nas Maciej Papalski, dlatego, żeby się z nami zgrał, zagraliśmy jedną próbę – przyznaje wokalistka.

 

Marta Zalewska tworzy swój solowy projekt, gra także z zespołem Dżamble, jest muzykiem sesyjnym, kierowniczką muzyczną w Teatrze Rampa, między innymi przy znakomitym spektaklu „Depesze”, współpracuje też z Basią z zespołu Chłopcy kontra Basia, z którą tworzą wspólne projekty. Nieustannie zaskakuje nowymi twórczymi projektami.

 

Relacja: Piotr Siedlecki

Foto: Przemysław Chmielewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!