17. Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego 2023

Podczas 17. edycji Festiwalu wystąpi dziewięciu bardzo dobrych wykonawców. Marka Festiwalu zobowiązuje nas do tego, by wszyscy wykonawcy nieśli za sobą wysoki poziom artystyczny, bowiem ranga imprezy w naszym kraju i nie tylko, jest już bardzo wysoka. W tym celu chcemy zaprosić polskie zespoły, które poza granicami naszego kraju odnoszą coraz większe sukcesy, a w naszym kraju są już bardzo uznane. Ich koncerty elektryzują publiczność. Dodatkowo w roli Gościa Specjalnego Festiwalu zaprosiliśmy  jeden zespół z zagranicy.

 

Generalnie, przy doborze zespołów posługujemy się sprawdzonym kluczem z poprzednich edycji, polegającym na zapewnieniu publiczności jak największej rozpiętości stylistycznej. Wiemy, że właśnie taka formuła bardzo podobała się dotąd naszej publiczności.

 

1 lipca 2023 r. – Park Wolności w Gniewkowie, ul. Parkowa

The Freuders (Warszawa)

MR GIL (Warszawa)

Overhead (Gość Specjalny z Finlandii)

Władysław Komendarek (Sochaczew)

 

2 lipca 2023 r. – Amfiteatr przy Muzeum Etnograficznym w Toruniu, 

Appleseed (Poznań)

Animate (Będzin)

Here On Earth (Katowice)

Retrospective (Leszno)

Millenium (Kraków)

 

 

Jeśli chodzi o przedsięwzięcia wspierające, to kilka z nich jest już bardzo dobrze znanych naszym widzom. Jedno jest stosunkowo nowe. Oto one:

 

– CEGIEŁKO – LOTERIA FANTOWA (ZBIÓRKA PUBLICZNA). Od lat jeden z głównych punktów Festiwalu. Uczestnicy imprezy mogą w zabawie wygrać wiele atrakcyjnych gadżetów, wydawnictw muzycznych, pamiątkowych koszulek t-shirt i innych nagród podarowanych przez naszych darczyńców, przyjaciół i sponsorów. Loteria zawsze cieszyła się wielkim powodzeniem. Dla wielu uczestników imprezy, wzięcie w niej udziału to niemal punkt honorowy.

 

– WRĘCZENIE NAGRODY IM. ROBERTA “RORO” ROSZAKA (XII EDYCJA). Od kilkunastu już lat bardzo ważna tradycja festiwalu, polegająca na uhonorowaniu najciekawszego, polskiego wydawnictwa z gatunku rocka progresywnego, jakie zostało wydane w minionym roku. Zwycięzca plebiscytu zostaje wybrany w wewnętrznym głosowaniu Członków Stowarzyszenia PROGRES. Podczas imprezy zwycięski wykonawca otrzymuje na scenie pamiątkowe trofeum. Dodać należy, że Nagroda im. Roberta “Ro-Ro” Roszaka to dziś bardzo poważane wyróżnienie w polskim środowisku rocka progresywnego.

 

WRĘCZENIE WYRÓŻNIEŃ W 2. PLEBISCYCIE IM. PIOTA “GRUDNIA” GRUDZIŃSKIEGO. Wspaniałego muzyka, który tak przedwcześnie nas opuścił kilka lat temu. Piotr cały czas jest w naszych sercach i chcemy właśnie w taki sposób kultywować pamięć o nim. Uważamy, że tego typu inicjatywy są najlepszymi pomnikami dla wielkich osobowości. To dlatego także nasz Festiwal nosi imię Tomasza Beksińskiego, a corocznie przyznawane wyróżnienie za najlepsze polskie wydawnictwo muzyczne z gatunku rocka progresywnego nosi imię Roberta „Ro-Ro” Roszaka. Wyróżnienia w Plebiscycie im. Piotra „Grudnia” Grudzińskiego przyznajemy w następujących kategoriach:

  • Gitarzysta/ka
  • Klawiszowiec/czyni
  • Basista/ka
  • Perkusista/ka
  • Wokalista/ka
  • Specjalne wyróżnienie (np. muzyk grający na innym instrumencie, debiut, talent, specjalne zasługi, fotograf, masmedia: radio, portal, wydawnictwo itp.) – przy tej kategorii możliwości jest sporo, ale też można zagłosować tylko na jednego kandydata/kę
  • Zespół

 

 

– KIERMASZ PŁYTOWY. Rodzaj giełdy, w której udział zwykle biorą czołowi wydawcy płyt z Polski, z Europy, wykonawcy a także pasjonaci w postaci kolekcjonerów oraz poszukiwaczy muzycznych perełek, których co roku bardzo wiele pojawia się w ofercie wystawców. Giełda to bardzo ważny punkt imprezy, który niemal elektryzuje fanów tego typu muzyki, a dla ciekawskich, przypadkowych uczestników bywa bodźcem do poznania nowej muzyki!

 

  • Dokument o Exodusie i realizacja materiału podczas koncertu Władka Komendarka w Gniewkowie, w ramach 17. edycji Festiwalu.

 

Z ogromną radością możemy Państwu przekazać informację, że podczas koncertu Władka Komendarka w Gniewkowie, będzie realizowany materiał, do powstającego dokumentu o wspaniałym i legendarnym zespole Exodus.

 

Reżyseria i zdjęcia do filmu: Maciej Puczyński

Produkcja: OmProductions

 

Przy tej okazji m.in. reżyser filmu chciałby nagrać wypowiedzi 2-5 osób w zorganizowanym w plenerze miejscu, ze sceną w tle. „Robimy rzecz filmową, nie telewizyjną, więc będziemy się starali zrobić to bardzo starannie”. W związku z tym poszukujemy i zapraszamy chętne osoby, które by mogły opowiedzieć o Exodusie z perspektywy dziennikarskiej i/lub fana. Serdecznie zapraszamy takie osoby do kontaktu na adres mailowy naszego Stowarzyszenia: info@sinprogres.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!