Andrus, Smokowski, Zamilska w wakacje w Radiu 357

WŚRÓD AUTORÓW WAKACYJNYCH AUDYCJI ARTUR ANDRUS, TOMASZ SMOKOWSKI, ZAMILSKA

 

Startuje wakacyjny rozkład jazdy w Radiu 357

 

  • Zespół Radia 357 zaprezentował antenowe propozycje na lato

  • Wśród prowadzących nowe audycje są między innymi: Artur Andrus, Tomasz Smokowski i Zamilska

  • Dodatkowo zespół zapowiada audycje w formule wyjazdowej z różnych miejsc w Polsce

  • Scena Radia 357 i Škody po raz trzeci towarzyszy trasie Żywiec Męskie Granie

  • Zaprezentuje się na niej 12 młodych zespołów

  • Radio rozdaje bilety na wszystkie koncerty Męskiego Grania

  • Wakacyjny układ ramówki startuje 24 czerwca i potrwa do 3 września

 

Muzyka na lato, dużo audycji wyjazdowych

– W wakacje radia słuchamy inaczej. Dlatego przygotowaliśmy dla słuchaczy na ten czas zmiany na naszej antenie. Chcemy pomóc odpocząć i zregenerować siły. Chcemy też dać wakacyjne inspiracje, dużo uśmiechu i selekcję najlepszej muzyki na lato. To też świetna okazja do gościnnych występów zewnętrznych autorów. Zaplanowaliśmy także wiele audycji wyjazdowych. Są one dobrą okazją do spotkań ze słuchaczami, ale także to sprawdzania naszej technologii w nietypowych warunkach i budowania kompetencji w tym zakresie – tłumaczy Olga Mickiewicz, odpowiedzialna w zarządzie Radia 357 za ofertę programową.

Przez całe wakacje autorzy Radia 357 będą przygotowywali audycje plenerowe. W długi weekend Patroni pływali jachtem z Kubą Strzyczkowskim po Morzu Bałtyckim. 15 lipca wyjazdowe “Zakamarki” ze Szklarskiej Poręby poprowadzi Marek Niedźwiecki. Dzień wcześniej osobiście zabierze Patronów Radia 357 na wyprawę w Góry Izerskie.

– Gdy tylko możemy – ruszamy w teren. Popołudniówkę zrealizowaliśmy już z Rzeszowa i Torunia, przed nami wydanie z Sopotu połączone z “robieniem kroków” przez słuchaczy razem z Ernestem Zozuniem. Do tego wyjazdowe wydania Listy Piosenek, festiwale w Katowicach, Ostródzie czy Świnoujściu i audycje m.in. z Wrocławia, Poznania, Krakowa. Do tego dochodzi 7 lokalizacji i aż 14 koncertów na trasie Żywiec Męskie Granie. To na pewno będzie pracowite lato w Radiu 357 – mówi Olga Mickiewicz.

Występy młodych zespołów, bilety dla Patronów

Radio 357 kontynuuje i rozwija współpracę w ramach trasy Żywiec Męskie Granie.

– Jesteśmy partnerem Męskiego już trzeci raz. To dla nas wspaniała sprawa! W tym roku nasza scena urosła – i dlatego przechrzciliśmy ją na Scenę Radia 357. A na scenie ci, którym lubimy pomagać – w zdecydowanej większości to młodzi, zdolni, stawiający pierwsze kroki w profesjonalnym świecie muzycznym. Zresztą, cały line-up tej sceny zasługuje naszym zdaniem na uwagę – wyjaśnia Piotr Stelmach z Redakcji Muzycznej Radia 357, prowadzący koncerty na scenie głównej trasy Żywiec Męskie Granie.

 

W sumie 12 młodych zespołów zaprezentuje się na Scenie Radia 357 i Škody w 6 miastach

– Oddajemy im scenę. Słuchamy jak grają. Obserwujemy kontakt z widownią. Na koniec wyróżnimy jeden zespół bardzo cenną nagrodą. To kilkudniowe warsztaty z jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów muzycznych – Bartoszem Dziedzicem, odpowiedzialnym m.in. za sukcesy płyt Artura Rojka, Brodki, Lecha Janerki czy Dawida Podsiadło. Wybór na pewno nie będzie łatwy – mówi Darek Król, project manager Męskiego Grania po stronie Radia 357.

Występujące zespoły wybrała radiowa redakcja muzyczna. Na Scenie Radia 357 i Škody zagrają: Konrad Słoka & Chango, Ludojad, KATHIA, pawlack, mona polaski, shama, IF Igor Falecki, pastry, koko die, Ania Szlagowska, The Bullseyes i Ostatni Dzień Lata. Ich występy poprzedzą koncerty headlinerów: Funkasanki, Izzy and the Black Trees, atem, NOŻE, Gypsy and the Acid Queen i Cinemon.

Oprócz koncertów, w ramach Sceny Radia 357, zespół radia zaprasza na spotkania z artystami i autorami znanymi z anteny. Radio 357 przygotowało dla Patronów pulę biletów na koncerty Żywiec Męskie Granie. Można je wygrać w cotygodniowych konkursach pod adresem konkursy.Radio357.pl.

Nowe audycje, nowi autorzy

Wśród wakacyjnych nowości od poniedziałku do czwartku między 12:00 a 14:00 pojawi się audycja Goopi Kaowiec. – Zaproponujemy tu dużo dobrej muzyki i interakcji ze słuchaczami – w tym antenowe zabawy i konkursy – tłumaczy Olga Mickiewicz. Audycję poprowadzą ją m.in. Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Piotr Stelmach, Maja Piskadło, Beata Kwiatkowska, Mateusz Fusiarz, Antoni Grudniewski i inni.

W czwartki między 19:00 a 21:00 nowa audycja Zamilskiej Pełne Spektrum, a w niej autorska selekcja muzyki bez kompromisów, ograniczeń i podziałów na gatunki.

W wakacje dwie godziny z piątku na sobotę zagospodaruje Kuba Jonczyk – na co dzień koordynujący rozwój podcastów Radia 357. – Będzie to czas z muzyką, która nocą brzmi bardziej.Od marzycielskich brzmień lat 80. i 90. po współczesną muzykę miejską. Soundtrack do ciepłych, wakacyjnych nocy, którego wspólnym mianownikiem nie będzie żaden konkretny gatunek muzyczny, a melancholijny klimat, refleksyjne teksty i swoista intymność prezentowanych utworów – tak opisuje swój pomysł. Audycja Wszystkie nieprzespane noce na antenie w piątki między północą, a 2:00 w nocy.

Nowa propozycja na sobotę to Dom Wypoczynkowy “Czarna Helena”, w którym spotkają się Filip Jaślar i Artur Andrus. – To magazyn rozrywkowy, w którym prezentować będziemy premierowe monologi, skecze i piosenki przysyłane do audycji przez grupę zaprzyjaźnionych z Radiem 357 Autorów. W każdym programie usłyszymy piosenkę z ostatniej chwili, inspirowaną tematami proponowanymi przez Słuchaczy, dowiemy się co słychać u Czarnej Heleny, zaprosimy Państwa do czytelni i sięgniemy do archiwów polskiego kabaretu – zdradza Roma Leszczyńska, wydająca audycję.

Swój udział w audycji zapowiedzieli m.in. Magdalena Mikołajczyk, Marianna Janczarska, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Robert Górski, Tomek i Szymon Jachimek, Grzegorz Wasowski, Wojciech Zimiński, Krzysztof Jaślar, Kuba Strzyczkowski, Wojtek Kamiński, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Kabaret Małżeński, Czas dla nas i Filip Jaślar.

Częściej niż dotąd, bo w każdą sobotę od 16:00 Rzecz technologiczna, czyli nowości ze świata technologii serwowane przez Jarosława Juszkiewicza i Roberta Zembrzyckiego. Zaraz potem 2-godzinne wizyty na festiwalach – Supermocni 357 z trasy Męskiego Grania na zmianę z audycjami z innych wydarzeń. Sobotnie wieczory będą należały do Antoniego Grudniewskiego – w audycji Antonówka między 19:00 a 21:00 zaprezentuje on muzykę idealną na letnie wieczory.

Kolejna nowość pojawi się w niedzielny poranek. Między 8:00 a 10:00, po raz pierwszy w Radiu 357, swoją autorską audycję muzyczną poprowadzi dziennikarz sportowy Tomasz Smokowski. – Moje miłości to muzyka i co nieco sport. Stąd i nazwa. Gra podwójna to takie trochę mrugnięcie okiem do skrzyżowania, na którym spotykają się moje dwie życiowe pasje. Będzie czasem szybko, czasem wolno. Głośniej i nostalgicznej, nowo, a czasem staro – opisuje swoją audycję Tomasz Smokowski.

Wakacyjny układ ramówki Radia 357 startuje 24 czerwca i potrwa do 3 września.

Wakacyjne nowości zostały zaprezentowane podczas transmisji video:

***

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Olga Mickiewicz, Agnieszka Szwajgier, Maja Piskadło, Marcin Klimkowski, Grzegorz Sajór i Michał Żakowski.

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 13 dziennikarzy, reporterów i serwisantów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Ewa Koch.

Radio 357 funkcjonuje i rozwija się dzięki wyjątkowej Społeczności Patronów, których jest już ponad 50 000. Łączą ich podobne wartości, wymagania co do jakości i poziomu treści, zainteresowania. Patroni nie tylko zapewniają wsparcie finansowe, ale również współtworzą radio w ramach dyskusji, ankiet, sugestii i spotkań “live”. Cieszą się również przywilejami – m.in. możliwością głosowania na Listę Piosenek oraz dostępem do ekskluzywnych treści w sekcji Twoje 357. Organizowane są dla nich także specjalne spotkania z artystami, konkursy i inne wydarzenia

W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

We wrześniu 2022 roku Radio 357 otrzymało nagrodę PR Wings w kategorii “Zmiana biznesowa, komunikacyjny game changer” za komunikację ze swoją społecznością. Nagrodę przyznało 40-osobowe jury, w skład którego weszli specjaliści od komunikacji. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Agencji Public Relations.

Radio 357 można wesprzeć na stronie wspieram.Radio357.pl.

Radio 357 jest dostępne bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

One thought on “Andrus, Smokowski, Zamilska w wakacje w Radiu 357

  1. Byłoby miło gdyby zgryźliwie stękający P. Zozuń został wysłany na długi urlop od popołudniówek. Chłop narzucający swoje widzimisię w rozmowach nie nadaje się do nich. Niech robi felietony polityczne, ale niech nie będzie zapchajdziurą po urlopujacych albo odchodzacych redaktorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!