Debiutancki singiel zespołu Wieczornik

Do stacji radiowych trafia piosenka „Wieczornik“, pierwszy singiel z debiutanckiej płyty zespołu Wieczornik, która ukaże się jesienią tego roku. Piosenka dostępna jest już w serwisach streamingowych, a teledysk (Lyric Video) można obejrzeć na Youtube:

Zespół:

Wieczornik muzyką i słowami zaprasza do bycia blisko natury i siebie, blisko nich i ich świata utkanego z mitów, baśni, fantazji, snów, impresji, zmysłowych doznań, emocji i wspomnień. Współtworzą go: Szymon Siwierski (Swiernalis) – fortepian i muzyka, Paulina Frąckowiak (Smutne Piosenki, Nowa Fala Polskiego Dansingu) – gitara basowa, małe instrumenty i teksty, Aleksandra Samelczak (aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu) – śpiew, Agnieszka Kowalczyk (KOVA) – wiolonczela oraz Łukasz Świętek – gitara. Nie ma tu perkusji, ale jest puls – organiczny, podskórny i podziemny. To jak powrót do domu w czasach, gdy wszystko pędzi i huczy.

 

Piosenka:

„Wieczornik” to pierwszy singiel zespołu o tej samej nazwie, zapowiadający płytę o tym samym tytule, a więc tytułowy imiennik-manifest tego projektu. To wycieczka za miasto i jednocześnie wyprawa w głąb siebie. Głos, fortepian, gitara akustyczna, kalimba i wiolonczela wciągają słuchacza do bujnego ogrodu pełnego tajemniczych szelestów, barwnych kwiatów, niepokojących odgłosów i oszałamiająco pachnących ziół, by pośród niego odnalazł dom… we własnym wnętrzu.

 

Piosenkę nagrano w składzie:

Ola Samelczak – śpiew

Paulina Frąckowiak – kalimba

Agnieszka Kowalczyk – wiolonczela

Szymon Siwierski – fortepian

Łukasz Świętek – gitara

 

Gościnnie duet Prahumira:

Katarzyna Fiebiger – głos, gong

Mieszko Nowacki – handpan

 

Realizacja dźwięku, miks i mastering: Bartek Olszewski

Projekt graficzny: Magda Kubiak

Obraz na okładce singla: Natalia Biegalska „Siostry”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!