[Recenzja książki] Paweł Maj – ‘Nikt’tu’

Otwórz się na spotkanie z Obcym.

Pewnej spokojnej nocy w stronę Ziemi leci coś na kształt meteorytu. Spada i rozbija się na kilka mniejszych części. Świeci mocnym światłem, a spod niego wydostaje się nieznana masa, która chce zostać odnaleziona przez dane osoby.

W powieści spotykamy trójkę nastolatków, którzy muszą odnaleźć się w nowej sytuacji. Olo, który podczas wypadku samochodowego stracił ojca oraz lewą rękę, Nina, o której tak naprawdę nic konkretnego nie wiadomo oraz Ari, która jest notorycznie krzywdzona słownie przez swoich rodziców oraz młodsze siostry bliźniaczki.

Każdy z nich co jakiś czas spotyka na swojej drodze coś nowego. Pierwszą pozaziemską istotę spotyka Olo Grabski, którego stwór pomaga mu w codziennym życiu po wypadku. Kolejna jest Ari, która potraktowała swojego obcego jako przyjaciela, ponieważ uratował jej życie podczas wypadku na rowerze. Jest i Nina – studiująca geologię. Najstarsza z całej trójki, której obcy ma moc teleportacji.

Nie od razu wiadomo jaki jest sens fabuły. Trzeba przejść tę przygodę z całą trójką nastolatków, by dowiedzieć się w jakim celu tak naprawdę istoty pozaziemskie o nazwie ‘nikt’tu’ pojawiły się na naszej planecie. Przygody te są naprawdę niebezpieczne, lecz odwaga, którą cała trójka przyjaciół została obdarzona sprawiają, że są gotowi na to, co ich spotka.

‘Nikt’tu’ jest książką dla młodzieży. Skupia się na wielu ważnych tematach – między innymi przyjaźni, odwagi, a także jest dowodem na to, że dla każdego z nas jest miejsce na tym świecie, i że nasze istnienie coś znaczy. Szkoda, że powieść zawiera tylko 220 stron, czyta się ją naprawdę bardzo szybko. Zajęło mi to jakieś dwie godziny. Przez ten czas można się z bohaterami polubić. Więc tak, ilość stron to jedyny mankament tej książki. Nie pogardziłbym też dalszymi częściami opowieści o życiu ‘nikt’tu’ z Olo, Ari i Niną. Na pewno kiedyś zrobię re-read.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!