Relacja z odsłuchu nowej płyty zespołu “Black Radio” na Great September!!!

Założony w 2008 roku w Łodzi zespół świętuje właśnie 15-lecie swego istnienia. Przez ten czas zespół Black Radio grał m.in. na Przystanku Woodstock i festiwalu w Jarocinie, dotarł też do finału telewizyjnego talent show „Must Be The Music” kilka dni temu wydali swoją kolejną płytą, na której słychać  wyjście  poza ramy i rozwiązania popularnego szablonowego, rockowego grania.  W promującym nowy materiał singlu „Don’t Worry ’Bout Money” słychać, że składowi zależy na jakościowym graniu ery mistrzów robienia hałasu ze smakiem. Niczym Jack White chociażby. Ale czy można zespół Black Radio zaszufladkować odnośnie stylu muzycznego?

Myślę, że brzmienie, które  osiągnął zespół Black Radio w składzie: Dawid Wajszczyk – wokal, gitara, Piotr Kłos – gitara, Szymon Płaska – bębny, Franciszek Stępień – gitara, Kamil Biadała – bas, można zdecydowanie porównać do wielkich zagranicznych kapel, które mają posłuch. Takie kapele to np. The Black Keys, Kaleo, Queens of the Stone Age czy Audioslave. Nie bez powodu przytoczyłem takie porównanie. Panowie sekcji gitary, słychać że lubują się w efektach pitch shiftingu, odpowiednich przesterów i dropów, które dają efekt oszałamiający. Wokal Dawida Wojszczyka to barwa niekiedy przypominająca Chrisa Cornella. Słychać to w utworze “Sansara”

 

Spotkanie z zespołem Black Radio prowadził dziennikarz Artur Rawicz. Około 2 h rozmów zarówno z chłopakami z zespołu, z producentem Michałem Wasylem oraz zgromadzoną publiką można było przełamać odsłuchem z Winyla, genialnego odtwarzacza znajdującego się w łódzkiej Mediatece MEMO. To był prawdziwie owocny czas wgłębiania się w zagadnienie kim są twórcy Black Radio oraz o czym są ich piosenki.  Wokalista mówił między innymi o temacie zepsutego świata komercjalizacji i problemach społeczeństwa, które ogarnięte jest często bezradnością. Było też o zakładaniu masek chociażby przez social media, które zakrzywiają obraz użytkowników.

“Piosenka Tell me, Baby opisuje zjawisko, które zauważyłem już w liceum, gdy bywaliśmy w parku. W pewnym momencie każdy musiał już lecieć, a za chwilę już wszyscy byli na messegerze. Forma bycia razem zaczyna coraz bardziej przechodzić do cyfry, do świata wirtualnego” wspomniał – wokalista Dawid Wajszczyk.

O tych zjawiskach i obserwacjach jest między innymi nowa płyta “Black Radio” notabene tej samej nazwie co nazwa zespołu.

 

Płyta ukazała się nakładem wydawnictwa 33 Records. Zbiera pozytywnie opinie fanów i prasy.

 

Zapraszam do głosowania na listach  stacji radiowych, które zainteresowały się zespołem.

1. Aferzasta (Tell Me Baby)
2. Fastforwardcharts (Tell Me Baby)
3. UWM (Tell Me Baby, All About It)
4. Nowy Świat, Tell Me Baby (trzeba się zalogować, ale bardzo nam zależy)
5. Akadera (Lubię Gdy Kłamiesz)
6. Radio Poznań (Lubię Gdy Kłamiesz)
7. Trójka Polskie Radio (Lubię Gdy Kłamiesz)

 

Obserwuj Black Radio w social mediach:

Facebook : https://www.facebook.com/theblackradio/

Instagram :

https://www.instagram.com/blackradioband

Spotify: https://open.spotify.com/artist/6yFzr..

. YouTube: https://tinyurl.com/3yp8ja6d

TikTok: https://www.tiktok.com/@blackradio_band

 

 

Relacja, Foto: Piotr Siedlecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!