The Who prezentuje nowe edycje albumów „Quadrophenia” i „The Who By Numbers”

Czas na kolejne wydanie z serii zremasterowanych albumów The Who! Już 2 lutego 2024 roku na sklepowe półki powrócą winyle „Quadrophenia” i „The Who By Numbers”.

Limitowane winyle zostały zremasterowane przez wieloletniego inżyniera The Who, Jona Astleya, oraz przygotowane do wydania LP przez Milesa Showella w Abbey Road Studios. Wykorzystana technika half-speed masteringu zapewnia doskonałą jakość nagrania. Oba albumy zapakowane są w oryginalne okładki z obwolutami i certyfikatami autentyczności.
Zapowiedź reedycji „Quadrophenia” przypada na 50. rocznicę wydania albumu. Oryginalnie wydany w październiku 1973 roku album „Quadrophenia” to szóste wydawnictwo The Who. Ich druga rock opera przez wielu uważana jest za najlepszy album w dyskografii zespołu. Na płycie znalazły się takie utwory jak „Love Reign O’er Me”, „5.15” czy „Drowned”. Album skupia się na historii Jimmy’ego, modsa, który nie może odnaleźć się w życiu.
Siódmym albumem The Who był „The Who by Numbers”. Wyprodukowany przez Glynna Johnsa krążek ukazał się w październiku 1975 roku. Album dotarł do pierwszej dziesiątki po obu stronach oceanu. Znalazły się na nim utwory „Slip Kid” oraz „Squeeze Box”.
The Who to jedna z największych grup rockowych na świecie – aż 9 z ich albumów znalazło się w pierwszej dziesiątce w USA, a 10 w Wielkiej Brytanii. W UK pierwszą dziesiątkę podbiło także 14 singli zespołu.
Ponad 50-letnia kariera The Who objęła już ponad 2000 koncertów, w tym kultowy Woodstock w 1969, Monterey Pop, Glastonbury (dwukrotnie), Hyde Park (czterokrotnie) czy The Isle Of Wight (trzykrotnie). W 2012 roku zespół zamknął Igrzyska Olimpijskie, a w 2010 dał własny Halftime Show na Super Bowl XLIV.
W połowie lat 60. The Who pojawili się jako nowa siła rock’n’rolla, a ich styl i sposób opowiadania historii przyciągnęły rzeszę oddanych fanów. Legendarna czwórka nie tylko stworzyła nowe zasady rocka i punka, ale i wszystkiego, co nastąpiło później.
Wprowadzony do Rock’n’Roll Hall Of Fame w 1990 roku zespół może pochwalić się aż 27 singlami w amerykańskich i brytyjskich zestawieniach Top 40. Ich 17 albumów w pierwszej dziesiątce objęło rock operę „Tommy” (1969), porywający „Live At Leeds” (1971), „Quadrophenia” (1973) i „Who Are You” (1978). W 1964 roku grupa zadebiutowała trzema przebojami „I Can’t Understand”, „The Kids Are Alright” i „My Generation”. Od tamtej pory dostarczyli światu wiele hitów, m.in. „Baba O’Riley”, „Won’t Get Fooled Again”, „Pinball Wizard”, „Who Are You” i „You Better You Bet”.
W 2008 roku jako pierwszy zespół rockowy The Who został uhonorowany prestiżową nagrodą Kennedy Center Honors. Ich działalność charytatywna objęła koncert w styczniu 2011, który pomógł sfinansować testy nowego sposobu leczenia raka – PDT (terapii fotodynamicznej). W grudniu 2012 roku zespół wystąpił na koncercie charytatywnym dla ofiar huraganu Sandy. Oprócz przełomowej pracy z Teenage Cancer Trust w Wielkiej Brytanii, w listopadzie 2012 Roger Daltrey i Pete Townshend uruchomili Teen Cancer America (www.teencanceramerica.org), w ramach której w 2019 roku 1 dolar z każdego sprzedanego biletu na ich trasę koncertową został przekazany na rzecz fundacji.
Niewiele zespołów wywarło taki wpływ na popkulturę. Roger i Pete wydali własne autobiografie („Moja Historia. Wielkie dzięki panie Kibblewhite” i „Kim jestem”), które spotkały się z uznaniem krytyków, a w 2019 roku zespół powrócił po 13-letniej przerwie z albumem „Who”.
Quadrophenia 50th Anniversary
2LP (Half Speed Master)
Po raz pierwszy wydany w październiku 1973 roku album „Quadrophenia” to szóste wydawnictwo The Who. Ich druga rock opera przez wielu uważana jest za najlepszy album w dyskografii zespołu. Na albumie znalazły się takie utwory, jak „The Real Me”, „5.15” czy „Love Reign O’er Me”. Album skupia się na historii modsa Jimmy’ego, który nie może odnaleźć się w życiu.
Zapowiedź reedycji „Quadrophenia” przypada na 50. rocznicę wydania albumu. Album ukaże się na podwójnym winylu zremasterowanym przez Jona Astleya w Close to the Edge i wyciętym przez Milesa Showella w Abbey Road Studios. LP zapakowany jest w oryginalną okładkę typu gatefold z 44-stronicową książeczką, paskiem obi i certyfikatem autentyczności.
Tracklista:
LP1
SIDE ONE
1. I Am the Sea
2. The Real Me
3. Quadrophenia
4. Cut My Hair
5. The Punk and The Godfather
SIDE TWO
1. I’m One
2. The Dirty Jobs
3. Helpless Dancer
4. Is It in My Head
5. I’ve Had Enough
LP2
SIDE THREE
1. 5:15
2. Sea and Sand
3. Drowned
4. Bell Boy
SIDE FOUR
1. Doctor Jimmy
2. The Rock
3. Love, Reign O’er Me
The Who By Numbers
LP (Half Speed Master)
Siódmym albumem The Who był „The Who by Numbers”. Wyprodukowany przez Glynna Johnsa krążek ukazał się w październiku 1975 roku. Album dotarł do pierwszej dziesiątki po obu stronach oceanu. Znalazły się na nim utwory „Slip Kid” oraz „Squeeze Box”.
Album ukaże się na winylu zremasterowanym przez Jona Astleya w Close to the Edge i zremasterowanym przez Milesa Showella w Abbey Road Studios. LP zapakowany jest w oryginalną okładkę z paskiem obi i certyfikatem autentyczności.
Tracklista:
SIDE ONE
1. Slip Kid
2. However Much I Booze
3. Squeeze Box
4. Dreaming From the Waist
5. Imagine A Man
SIDE TWO
1. Success Story
2. They Are All in Love
3. Blue Red and Grey
4. How Many Friends
5. In A Hand or A Face

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!