32. Finał WOŚP w Warszawie – kolejne gwiazdy koncertu!

Kolejne gwiazdy dołączyły do line-upu koncertu z okazji 32. Finału WOŚP w Warszawie. Do wcześniej zapowiedzianych artystów dołączają BOKKA, Golden Life, Lordofon oraz Booze & Glory.

BOKKA – tajemnica sceny alternatywnej

BOKKA to fenomen polskiej sceny muzycznej, który zadebiutował w 2013 roku utworem “Town Of Strangers”. Ich maski skrywają twarze, ale nie talent, który szybko zdobył uznanie na arenie międzynarodowej. Po licznych sukcesach na festiwalach w Europie zespół nadal zachwyca swoim unikalnym brzmieniem i tajemniczym wizerunkiem. Przygotujcie się na elektryzujące dźwięki, które już dwukrotnie zachwyciły Najpiękniejszą Publiczność Świata na Pol’and’Rock Festival.
02_FB_BOKKA_32FINAL.png
Po wyprzedanej trasie koncertowej oraz zagraniu na największych krajowych festiwalach, zespół wystąpił na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie. Konsekwentnie trzymając się anonimowego, tajemniczego wizerunku i nieoczywistego podejścia do tworzenia oraz promowania swojej muzyki, BOKKA stała się jednym z najbardziej popularnych zespołów polskiej sceny alternatywnej.
Kapela dwukrotnie prezentowała się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – po raz pierwszy w 2019 roku podczas elektryzującego występu na Małej Scenie w Kostrzynie nad Odrą, a po raz drugi rok później podczas koncertu w warszawskim studio Najpiękniejszej Domówki Świata.

Golden Life – 35 lat na rockowej scenie

Golden Life, legenda polskiego rocka, powraca na deski koncertu Finału WOŚP. Od debiutu w 1991 roku z albumem „Midnight flowers”, grupa nieustannie cieszy się popularnością, łącząc rockowe brzmienia z melodyjnymi elementami popu. Zespół ma na swoim koncie występy u boku światowych gwiazd oraz liczne sukcesy, w tym nagrodę MTV Pop Song Festiwal. Doświadczcie energetycznych i porywających występów, które łączą pokolenia.
02_FB_Golden-Life_32FINAL.png
Wpadająca w ucho mieszanka rockowych brzmień i melodyjnych elementów popu z oryginalną warstwą liryczną sprawiły, że kariera Golden Life przynosiła kolejne sukcesy. Zespół może się pochwalić, m.in., nagrodą główną MTV Pop Song Festiwal w Bregenz (Austria, 1993 r.), koncertami u boku Radiohead, Rammstein, Joe Cockera czy The Stranglers, niezliczonymi koncertami festiwalowymi oraz telewizyjnymi czy wygraną w kilku edycjach Hit Generatora z utworem “Hello Hello”.
Golden Life niezmiennie bierze udział także we wszystkich edycjach Finałów WOŚP, wpierając działania Fundacji. Zespół jest jednym z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce (średnio 50 koncertów rocznie). Występy grupy gromadzą wielopokoleniową publiczność, bawiącą się doskonale przy ich muzyce.

Booze & Glory – punkowe brzmienia z Londynu

Booze & Glory to londyński zespół punkowy, który od dekady podbija serca fanów na całym świecie. Ich muzyka łączy klasyczne punkowe brzmienie z rock’n’rollową energią, niosąc przesłanie pozytywności i nadziei. Zespół jest znanym orędownikiem antyrasizmu, z muzykami pochodzącymi z różnych części Europy. Ich koncerty to wybuchowa mieszanka rock’n’rolla i punkowej energii, która zapada w pamięć na długo. Londyński skład przez ostatnie 10 lat reprezentuje autentyczny rock’n’roll polsko-brytyjskiej klasy robotniczej i siłę porywającej energii.
01_FB_Booze-&-Glory_32FINAL.png
W ciągu ostatnich lat zespół zagrał ponad 300 koncertów na całym świecie, w tym podczas trasy po Ameryce Północnej z legendarnym Dropkick Murphy’s. Oprócz tego londyńczycy brali udział w europejskiej trasie Persistence Tour oraz grali na takich festiwalach jak Hellfest we Francji i Punk Rock Bowling w Las Vegas. Najpiękniejsza Publiczność Świata doświadczyła energii Booze & Glory podczas 23. Przystanku Woodstock, 24. Pol’and’Rock Festival i 29. Pol’and’Rock Festival!

Lordofon – innowacyjne połączenie hip-hopu i rocka

Lordofon to duet, który zaskoczył scenę hip-hopową i rockową swoim innowacyjnym podejściem. Ich najnowszy album „Passé” to mieszanka indie rocka, punku i rapu, w której słodko-gorzkie teksty pełne są autoironii i nostalgii. Zespół, znany z wykorzystywania internetowej estetyki, współpracuje z uznanymi twórcami, tworząc unikalne wrażenia wizualne i dźwiękowe.
02_FB_Lordofon_32FINAL.png
Przedpremierowo, latem 2022 roku, artyści mieli okazję zaprezentować namiastkę materiału z „Passé” na scenach OFF Festival, Enea Edison, Stay Wild czy Polish Hip Hop Festival. Materiał stworzony na nowy album sprawdza się nie tylko na letnich festiwalach, ale także w klubowym anturażu.

32. Finał WOŚP – co już wiemy?

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki są „Płuca po pandemii”, co oznacza, że będziemy kupować sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. Cel zbiórki już teraz można wspierać, m.in. wysyłając SMS o treści SERCE na numer 75 565 oraz wystawiając aukcje i licytując na aukcje.wosp.org.pl.
Scena koncertu 31. Finału WOŚP w Warszawie, fot. Łukasz Widziszowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!