Taco Hemingway włączył się w akcję Radia 357

FINAŁOWA LICYTACJA W PIĄTEK. PROWADZI KUBA STRZYCZKOWSKI.

Taco Hemingway włączył się w akcję Radia 357

 • Trwa  coroczna akcja charytatywna społeczności Radia 357.

 • Finałową aukcję antenową 22 grudnia poprowadzi Kuba Strzyczkowski.

 • Przedmioty na licytacje podarowały osobistości świata muzyki, kultury, sportu.

 • W trakcie finału licytowane będą m.in. unikatowy zestaw od Taco Hemingway’a oraz mini kaski z autografami mistrzów Formuły 1.

 • W serwisie Allegro Charytatywni trwają ostatnie aukcje z propozycjami od dziennikarzy Radia 357 – wśród nich współprowadzenie audycji „Kwiatostan” z zespołem Kwiat Jabłoni.

 • Wpłat można dokonywać przez stronę pomagamy.Radio357.pl

 • W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Świętego Mikołaja na zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci z Polski i Ukrainy.

Unikatowe rekwizyty od Taco Hemingway’a

Finałową aukcję na antenie poprowadzi Kuba Strzyczkowski. Odbędzie się ona 22 grudnia między 16:00 a 19:00. Dodatkowe dwie licytacje odbędą się między 19:00 a 22:00 w trakcie Listy Piosenek 357, prowadzonej przez Marcina Łukawskiego.

Łącznie tego dnia na antenie licytowanych będzie aż 9 przedmiotów podarowanych przez osobistości świata muzyki, kultury, sportu. Będą to m.in:

1. Rekwizyty od Taco Hemingway’a

Unikalny zestaw kubków sygnowanych logotypami fikcyjnego Radia Marmur, w którym odbywa się audycja “1-800-Oświecenie”. Jeden z nich zagrał centralną rolę na okładce albumu, drugi zaś pojawia się w teledysku do utworu “Gelato”.

2. Mini kaski od Maxa Verstappena i Carlosa Sainza

Mini kaski F1 są wiernymi kopiami tych prawdziwych. Każdy szczegół odtworzono z dużą starannością. Oba są również podpisane przez kierowców, a autografy widnieją na wizjerach.

3. Piosenka od Filipa Jaślara i Artura Andrusa

Artur Andrus i Filip Jaślar odwiedzą studio Radia 357 i zaproszą Słuchaczy do licytowania piosenki na zamówienie. Około 18:00 Pan Kuba zakończy licytację piosenki i wtedy Artur i Filip udadzą się do Studia B. Artur napisze tekst, Filip muzykę. Błyskawicznie przeprowadzone zostaną prace nad nagraniem utworu. Do fortepianu zasiądzie wybitny pianista – Piotr Wrombel, piosenkę zaśpiewa gwiazda światowego jazzu – Aga Zaryan i jeszcze przed zakończeniem audycji piosenka zabrzmi na antenie!

Licytowane będą także srebrna kolekcjonerska moneta ostatniego króla Polski, podwójna wejściówka do loży na wybrane wydarzenie na PGE Narodowym, obraz Łukasza Patelczyka oraz obraz z filmu Chłopi.

W ramach dodatkowych licytacji w trakcie Listy Piosenek 357 będzie można wylicytować pierwszą platynową płytę Braci Kacperczyk, którą otrzymali za sprzedaż ponad 30 000 egzemplarzy albumu „Kryzys wieku wczesnego”. Płyta jest podpisana przez obu artystów.

Opisy wszystkich przedmiotów są dostępne na stronie pomagamy.Radio357.pl

– Co roku Słuchacze zaskakują nas swoją hojnością i zaangażowaniem. To jeden z wielu niezwykłych dowodów, że Radio 357 jest nie tylko internetową rozgłośnią, ale skupia wokół siebie niesamowitą społeczność, która chce razem robić coś dobrego. Bez antenowych licytacji Pan Kuby ten przedświąteczny czas byłby dużo uboższy – także u nas, na Słowackiego, gdzie w piątkowe popołudnia wszystko nieco staje na głowie – mówi Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357.

Wszystkie kwoty wylicytowane przez słuchaczy na antenie zostaną podwojone przez mecenasa akcji – Fundację PVE Dobra Energia.

Cel – pomoc psychologiczna dla dzieci

Zespół Radia 357 organizuje akcję wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja. W tym roku pomoc przeznaczona będzie na wsparcie psychologiczne dla dzieci z Polski i Ukrainy.

– Aktualne dane dotyczące zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży są alarmujące. W Polsce 9% osób poniżej 18 roku życia, czyli ok.  630 tys. wymaga pomocy systemu lecznictwa psychiatrycznego i psychologicznego. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba prób samobójczych w tej grupie wzrosła aż o 51%. W 2022 roku padł tu tragiczny rekord – życie próbowało sobie odebrać aż 2037 młodych osób. A są to dane niepełne, bo nie wszystkie takie zdarzenia są zgłaszane do organów ścigania. Z drugiej strony dostęp do pomocy psychologicznej wciąż jest dużym problemem, a koszty leczenia prywatnego przekraczają możliwości finansowe wielu rodziców i opiekunów – mówi Joanna Paciorek z Fundacji Świętego Mikołaja.

– Zebrane środki przeznaczymy na kontynuację indywidualnego programu Pomocy Psychologicznej dla dzieci w Polsce, dotacje dla 300 szkół z małych miejscowości na profilaktykę psychologiczną, organizację grupy wsparcia dla psychologów i pedagogów szkolnych oraz działalność Świetlicy Świętego Mikołaja w Iwano-Frankiwsku, prowadzącej warsztaty, konsultacje i wsparcie dla dzieci pokrzywdzone przez wojnę w Ukrainie – dodaje.

W ramach akcji prowadzone są licytacje antenowe, aukcje charytatywne na Allegro oraz zbiórka z wykorzystaniem wiadomości SMS i wpłat na konto fundacji. Po raz pierwszy uruchomiona została też opcja “Pomagaj podwójnie” – Radio 357 przekaże fundacji pierwsze wpłaty od nowych Patronów wykonane poprzez stronę pomagamy.Radio357.pl

Wszyscy wpłacający mogą pobrać imienny certyfikat z podziękowaniem za włączenie się w akcję.

Można poprowadzić audycję z Kwiatem Jabłoni

W serwisie Allegro Charytatywni swoje propozycje do wylicytowania przedstawiają dziennikarze Radia 357. Historyczny rekord należy tutaj do Marka Niedźwieckiego – kawę z Niedźwiedziem wylicytowano w 2021 roku za prawie 50 tysięcy złotych.

Trwa ostatnia runda licytacji na Allegro Charytatywni – do wylicytowania są m.in.:

 • Współprowadzenie audycji muzycznej „Kwiatostan” z Kasią Sienkiewicz i Jackiem Sienkiewiczem (Kwiat Jabłoni)

 • Zestaw prezentów od dr Tomasza Rożka

 • Audycja na zamówienie od Marcina Cichońskiego

 • Walizka kabinówka Radia 357 wypełniona niespodziankami od dziennikarzy

 • Sweter Piotra Stelmacha z finałów Męskiego Grania

 • Spacer w Puszczy Kampinoskiej z Patrycjuszem Wyżgą i kolektywem ZaPuszczeni

Wszystkie licytacje z opisami i zdjęciami dostępne są na stronie: https://allegro.pl/uzytkownik/Radio_357

Dziennikarze śpiewają piosenkę z tekstem Artura Andrusa

Akcji towarzyszy utwór, wykonany przez dziennikarzy Radia 357, występujących jako “Przyjaciele Pewnej Ryby”. Piosenka nosi w tym roku tytuł “Karp umiarkowanie sentymentalny”. Słowa napisał Artur Andrus. Współautorami utworu są Kuba Strzyczkowski i Wojciech Kaleta. Muzykę skomponował Łukasz Pietsch. Nagrania nadzorował  Filip Jaślar. Piosence towarzyszy klip video autorstwa Marka Dakowskiego.

Klip video: https://www.youtube.com/watch?v=tf8srfG8HhE

Wszystkie opcje wsparcia i informacje dostępne na stronie pomagamy.Radio357.pl.

***

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Borowiecka, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek, Paulina Wilk, Aleksandra Budka, Gabriela Darmetko, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Agnieszka Obszańska, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Olga Mickiewicz, Agnieszka Szwajgier, Maja Piskadło, Marcin Klimkowski, Grzegorz Sajór i Michał Żakowski.

Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 13 dziennikarzy, reporterów i serwisantów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Andrzej Rudke.

Radio 357 funkcjonuje i rozwija się dzięki wyjątkowej Społeczności Patronów, których jest już ponad 50 000. Łączą ich podobne wartości, wymagania co do jakości i poziomu treści, zainteresowania. Patroni nie tylko zapewniają wsparcie finansowe, ale również współtworzą radio w ramach dyskusji, ankiet, sugestii i spotkań “live”. Cieszą się również przywilejami – m.in. możliwością głosowania na Listę Piosenek oraz dostępem do ekskluzywnych treści w sekcji Twoje 357. Organizowane są dla nich także specjalne spotkania z artystami, konkursy i inne wydarzenia

W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

We wrześniu 2022 roku Radio 357 otrzymało nagrodę PR Wings w kategorii “Zmiana biznesowa, komunikacyjny game changer” za komunikację ze swoją społecznością. Nagrodę przyznało 40-osobowe jury, w skład którego weszli specjaliści od komunikacji. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Agencji Public Relations.

Radio 357 można wesprzeć na stronie wspieram.Radio357.pl

Radio 357 jest dostępne bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.

***

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja od 1998 roku pomaga dzieciom w potrzebie. Specjalizuje się w wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci i młodzieży.

Od 2010 roku fundacja prowadzi ogólnopolski program stypendialny dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin we współpracy z ponad 300 szkołami z całego kraju oraz program pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży. Wspiera i szkoli młodzież na lokalnych liderów w ramach projektu Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. W czasie pandemii fundacja przekazywała uczniom w najtrudniejszej sytuacji komputery do nauki zdalnej. Od 2018 roku nieustannie wspiera dzieci z Aleppo w Syrii,  a od 2019 roku – dzieci z Ukrainy.
Każdego roku Fundacja Świętego Mikołaja wspiera setki dzieci, by mogły rozwijać swoje talenty i uczyć się tego, o czym marzą.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!