Kacey Musgraves szykuje na marzec nową płytę „Deeper Well”

Tytułowy singiel jest już dostępny.

Nagrodzona siedmioma nagrodami Grammy wokalistka i songwriterka Kacey Musgraves zapowiedziała piąty album w swojej karierze. Krążek zatytułowany „Depper Well” można już zamawiać w przedsprzedaży. Wydawnictwo trafi na rynek 15 marca nakładem Interscope/MCA Nashville.
Nagrywając „Deeper Well”, Kacey połączyła siły ze swoimi wieloletnimi współpracownikami – Danielem Tashianem i Ianem Fitchukiem. Zainspirowana nowojorską dzielnicą Greenwich Village i jej bogatą muzyczną historią, Musgraves nagrała sporą część nowego materiału w legendarnym Electric Ladyland Studios.
 To miejsce ma niesamowitą energię. Są tam dobre duchy – komentuje Musgraves. Za sprawą bystrych obserwacji i wnikliwego spojrzenia na życiowe niuanse, teksty Kacey stają się soczewką, skupiającą się na tych momentach życia, które często pozostają niezauważone. Artystka ma niezwykłą zdolność zamieniania opowieści o tych z pozoru niewiele znaczących chwilach w ponadczasowe teksty, które trafiają do serc słuchaczy na całym świecie.
Choć w pracach nad większością z 14 nowych piosenek Kacey wspierali Fitchuk i Tashian, to na płycie znalazło się także miejsce na piękny, skłaniający do kontemplacji utwór „The Architect”, w powstanie którego zaangażowani byli Shane McAnally i Josh Obsorne.
Pierwszym singlem promującym „Deeper Well” jest utwór tytułowy. Piosenka trafiła do sieci wraz z teledyskiem, który wyreżyserowała Hannah Lux Davis (artystka pracowała wcześniej z Kacey, ale także m.in. z Arianą Grande, Nicki Minaj i Doją Cat).
W podszytym nutką folku utworze Kacey analizuje swoje życie i priorytety. Artystka opowiada o tym, co daje jej siłę, ale również o trudnościach, które ją drenują. – Czasem stajesz na rozdrożu. Wiatry zmieniają kierunek. To, co kiedyś cię pociągało, dziś nie ma już dawnego uroku. Zostajesz zmieciona z ustalonego kursu, ale z czasem znajdujesz oparcie i skupiasz się na znalezieniu nowej inspiracji i miłości – komentuje Musgraves.
„Deeper Well” będzie następcą „star-crossed”, który debiutował na szczycie listy Billboard Top Albums Sales i zyskał uznanie krytyki na całym świecie. Płyta trafiła na rynek trzy lata po będącym wielkim wydarzeniem krążku „Golden Hour”, który był trzecim numerem jeden na liście Billboard Top Country Album w karierze Kacey i pomógł jej stać się trzecią artystką w historii, która otrzymała statuetki Grammy, Country Music Association i Country Music w kategorii Album roku.
W ubiegłym roku bogaty dorobek Kacey poszerzył się o kolejne osiągnięcie – pierwszy numer jeden na liście Billboard Hot 100 w karierze gwiazdy za piosenkę „I Remember Everything” nagraną w duecie z Zachem Bryanem. Warto dodać, że piosenka była pierwszym duetem country od 40 lat, który wspiął się na szczyt tego zestawienia (poprzednim razem ta sztuka udała się Dolly Parton i Kenny’emu Rogersowi, którzy w 1983 r. wydali singiel „Islands in the Stream”). „I Remember Everything” zostało nagrodzone Grammy na tegorocznej gali. Kacey i Zach triumfowali w kategorii Najlepsza piosenka country wykonywana przez duet lub zespół. Dzięki tej statuetce Musgraves jest jedyną artystką w historii, która otrzymała Grammy za Najlepszy album country, Najlepszy utwór country, Najlepszy solowy występ country i Najlepszy duet lub grupę country.
„Deeper Well” – lista utworów:
1. Cardinal
2. Deeper Well
3. Too Good to be True
4. Moving Out
5. Giver / Taker
6. Sway
7. Dinner with Friends
8. Heart of the Woods
9. Jade Green
10. The Architect
11. Lonely Millionaire
12. Heaven Is
13. Anime Eyes
14. Nothing to be Scared Of

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!