Tusks i obcy człowiek, trzeci singiel z płyty “Gold” dreampopowej artystki z UK

“Strangers” to kolejny singiel Tusks zapowiadający trzecią płytę brytyjskiej artystki zatytułowaną “Gold”. W tym miesiącu na Londyn nieznacznie wyprzedził Warszawę, jeśli chodzi o miasta, gdzie twórczyni jest najchętniej słuchana. Czy w lutym do stawki dołącza się nasi lokalni fani shoegaze’u i Warszawa znów będzie królestwem artystki? Tusks stawia bowiem w tym miesiącu na wyraźnie mocniejsze brzmienie.

Nowa piosenka zestawia odpowiednio spreparowane, hałaśliwe brzmienie gitar z marzycielskimi wokalami, które dublują się niczym w klasycznych dla gatunku piosenkach. Ten powrót do lat 90. służy Tusks znakomicie. Spiętrzone faktury gitar i syntezatorów tworzą przyjemną, dźwiękową otulinę. Ta pociecha jest niezwykle potrzebna, bowiem piosenka kontynuuje wątki, które znamy z poprzednich singli. To utwór o uczuciach, które pojawiają się, gdy zdajemy sobie sprawę, że bliska nam osoba staje się dla nas kimś zupełnie obcym. Stąd gorycz i smutek, ale też potrzeba komfortu, jaką Tusks wyraża przez dobór dźwiękowej palety.

 

Materiał na płytę powstawał w Londynie oraz podczas samotnych wyjazdów do Devon w trudnym dla artystki okresie, gdy tuż po pandemii rozpadał się jej związek. To album katartyczny, napędzany głębokimi emocjami, na którym w swoich tekstach Tusks odsłania się przed słuchającymi osobami. „Gold” mapuje różne etapy rozpadu romansu, ale rozważa również wpływ izolacji, indywidualnie i społecznie, a także kwestie zdrowia psychicznego i wpływ na nie brytyjskiej polityki zaciskania pasa.

 

27 lutego Tusks będzie można zobaczyć w Poznaniu, gdzie wystąpi przed Tinlickerem, holenderskim projektem, w którego skład wchodzi Micha Heyboer z Black Sun Empire. Koncert odbędzie się w Tamie.

 

Tusks to projekt Emily Underhill, piosenkarki i kompozytorki związanej z wytwórnią One Little Independent, w której wydawały takie ikony muzyki alternatywnej jak Björk, Chumbawumba czy Sinéad O’Connor. OLI to jednak wytwórnia z silnymi dreampopowymi korzeniami. To tu debiutował wpływowy projekt A.R. Kane, który ukuł to pojęcie.Na początku kariery Tusks porównywana była m.in. do Explosions in the Sky czy Sigur Rós i bardzo ciepło została przyjęta przez brytyjskie radio. Przy drugiej płycie, na której artystka sięgnęła po mocniejsz inspiracje grungem i shoegazem, pojawiły się porównania do m.in. Wolf Alice. Z CJ-em Mirrą nagrała ścieżkę dźwiękową do horroru „Naznaczona” z 2021 roku. Jej piosenki znalazły się również w serialu „Trzynaście powodów”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!