Ekstrema i wrażliwość w jednym – Myrkur na dwóch koncertach już za miesiąc

Występy odbędą się 18 kwietnia w Krakowie i dzień później w Poznaniu, a supportem duńskiej artystki będzie Jonathan Hultén, ex-gitarzysta Tribulation.

Myrkur – a więc multiinstrumentalistka i wyjątkowo eklektyczna kompozytorka – promuje obecnie album “Spine”, na którym wpływy rozciągają się od folku po black i post-metal.

MYRKUR (Dania) atmospheric metal/black folk:
Z jednej strony pochwały od blackmetalowych tuzów pokroju Nergala z Behemoth czy Garma z Ulver, a z drugiej kontrowersyjny status wśród ortodoksyjnych fanów black metalu. Myrkur nigdy nie miała łatwo, ale zwłaszcza po paru latach z pewnością można przyznać, że jej twórczość się broni. Niezależnie od korzeni niekoniecznie biegnących w kierunku najczarniejszej z czerni Dunka doskonale wie, jak operować tym gatunkiem – zwłaszcza jego melodyjnymi odcieniami. Bo Amalie Bruun rozumie zarówno moc demonicznego skrzeku, jak i duchowy posępny wymiar gatunku, a do tego folkowe inklinacje, a więc coś, co od dawna jest częścią black metalu. Wszystko to składa się na zróżnicowane, bogate w emocje numery, a pamiętajcie, że na żywo skala tych emocji wzrośnie kilkukrotnie.

JONATHAN HULTÉN (Szwecja) dark folk, singer-songwriter:
Jonathan Hultén zaczynał jako twardogłowy deathmetalowiec, następnie stał się najbardziej roztańczonym scenicznym wampirem metalu gotyckiego, a teraz? Teraz pielęgnuje kolejną ścieżkę kariery – równie ekscytującą. Mroczny Szwed w solowym wcieleniu eksponuje przede wszystkim wątki dark-folkowe, więc jest to poważne i wyciszone, dźwigając ten nastrój swym potężnym głosem. Taki pakiet doznań w połączeniu z jego urzekającą i uciekającą szufladkom stylówką to przepis na genialny wieczór.

Kiedy: 18 kwietnia (czwartek) 2024
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions & Iron Realm Productions

Kiedy: 19 kwietnia (piątek) 2024
Gdzie: Poznań @ 2Progi, al. Niepodległości 36
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions & Iron Realm Productions

Bilety dostępne na: Sklep Knock Out
(druki kolekcjonerskie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!