Rusty Pine powracają w duchu oldschoolowego rock’n’rolla.

Posłuchajcie najnowszego singla zespołu zatytułowanego „Powietrze” 

 

Wielka era vintydżu wraca do łask, a wraz z nią na rynek wkracza oldschoolowe rock’n’rollowe brzmienie prosto od formacji Rusty Pine. Najnowszy singiel zespołu Powietrze jest już dostępny w streamingach

Rusty Pine to nie tylko kawał dobrej, autorskiej muzyki bliźniaków Kasi i Krzysztofa Zagajewskich, ale też styl życia młodego zespołu, który od wielu lat pracował nad materiałem, a teraz jest gotowy na podbój muzycznego rynku w Polsce. Skąd w ogóle wziął się pomysł osadzenia swoich brzmień w tejże gatunkowej szufladzie?

Całe życie gitara była dla mnie głównym narzędziem wyrażania siebie i swojej duszy i długo czekałem, aż przyjdzie moment tej premiery. Lata doświadczenia na scenie na pewno poszerzyły moje spojrzenie na muzykę, ale to praca nad autorskim materiałem w stylu i brzmieniu najbliższym mojemu sercu rozwinęły i nadal rozwijają mnie najbardziej. Fascynuje mnie produkcja i praca w studiu w stylu, w jakim pracowali najwięksi geniusze lat 60.tych i 70.tych. To właśnie klimat tamtych czasów chcemy przekazać słuchaczom w tych utworach, ale i w naszym wizerunku i wszystkim, co robimy, bo to jesteśmy my” – mówi o projekcie Krzysztof Zagajewski.

Wtóruje mu również jego siostra — Kasia — która w zespole odpowiada za teksty, a także wokal.

Długo czekałam, by moje liryczne, a czasem nawet mroczne teksty ujrzały światło dzienne. Cieszę się, że słowa, które trwały we mnie od lat będą mogły wybrzmieć w sercach słuchaczy. Ciekawa jestem, jak odbiorcy zobaczą siebie w opowiedzianych przeze mnie historiach”.

Poza Kasią i Krzyśkiem zespół od samego początku tworzą też basista Tomek Gąsowski oraz perkusista Tomek Zagórski, również odpowiedzialny za management zespołu.

Ta jakże nietuzinkowa formacja chciałaby was więc zaprosić na premierę swojego najnowszego singla zatytułowanego Powietrze. To już czwarty numer zespołu będący bluesowo-rockową kompozycją czerpiącą z nurtu psychodelii lat 60. Utwór zwieńczony jest soczystym solo Krzysztofa Zagajewskiego, które będzie nie lada gratką dla wszystkich fanów gitary.

 

RUSTY PINE – BIO 

 

Rusty Pine to formacja, która wkracza w wielką erę vintage’u, prezentując swoje oldschoolowe i rock’n’rollowe brzmienie. Projekt został założony w 2015 roku z inicjatywy bliźniaków Kasi i Krzysztofa Zagajewskich. Największą fascynacją zespołu jest surowe bluesowo-rockandrollowe brzmienie lat 60-tych i 70-tych i to właśnie taką stylistykę słychać w ich muzyce. Trio instrumentalne plus wokal Kasi to ich główna forma brzmienia. Zespół inspiruje się takimi zespołami i artystami jak Breakout, The Rolling Stones, The Beatles, Jimi Hendrix, Fleetwood Mac. Zespół w czerwcu 2019 roku zagrał koncert w ramach półfinału Festiwalu Jarocińskie Rytmy Młodych. 26 czerwca 2023 roku do wszystkich kanałów streamingowych trafił debiutancki singiel Dziewczyno!, który osiągnął 11. miejsce w głównym notowaniu Turbo Top Antyradia. Wraz z premierą utworu zespół zagrał także swój debiutancki koncert, na którym gościnnie wystąpił wybitny gitarzysta i legenda polskiej sceny muzycznej — Dariusz Kozakiewicz. Aktualnie zespół skupia się na wydawaniu swojej muzyki oraz pracuje nad debiutancką płytą. Planują wydać EP z pięcioma piosenkami w 2024 roku, a pełną płytę w 2025 roku. W międzyczasie mają w planach grać koncerty festiwalowe, plenerowe oraz klubowe.

Skład zespołu:

Kasia Zagajewska — śpiew, muzyka, teksty

Krzysztof Zagajewski — gitara, muzyka, produkcja

Tomasz Zagórski — perkusja, management

Tomasz Gąsowski — bas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!