Nowy singiel DAVIDA MINASIANA „The Sound Of Dreams (Third Movement) z udziałem Steve Hackett”

The Sound of Dreams (Third Movement) to drugi singiel z nadchodzącego wydawnictwa Golden Robot Records The Sound of Dreams , przełomowego nagrania autorstwa klawiszowca / kompozytora rocka progresywnego DAVIDA MINASIANA.

W piosence występuje legendarny brytyjski muzyk i członek Rock & Roll Hall of Fame, Steve Hackett , najbardziej znany jako gitarzysta i autor tekstów z kultowego zespołu rockowego Genesis . Znak rozpoznawczy Hacketta na gitarze prowadzącej podkreśla ten potężny i pięknie wykonany instrumentalny utwór, którego współautorem są Minasian i Hackett.

Album The Sound of Dreams , który ma zostać wydany jeszcze w tym roku, zawiera również gościnne występy wielu pionierów rocka, w tym wokalisty / gitarzysty Justina Haywarda z The Moody Blues, wokalistki Annie Haslam z Renaissance, basisty Billy’ego Sherwooda z Yes , wokalisty PJ Olsson z Alan Parsons Live Project , wokalistka Julie Ragins z The Moody Blues / Justin Hayward Live i perkusista Geof O’Keefe z Pentagram.

Niedawno David wydał także teledysk do singla So Far From Home ,

O DAVIDZE MINASIANU
David Minasian jest klawiszowcem, wokalistą, kompozytorem i producentem, który rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku pięciu lat. Jego chwalony przez krytyków album z 2010 roku, Random Acts of Beauty, stał się jednym z największych wydawnictw roku w rocku progresywnym i zawiera rzadki gościnny występ legendarnego gitarzysty Andrew Latimera z angielskiego zespołu Camel.

David jest także producentem filmowym, reżyserem i scenarzystą z ponad 150 napisami na swoim koncie. Pracował z elitami Hollywood, w tym Melem Gibsonem, a także z wieloma ikonami muzyki, w tym Eltonem Johnem, The Moody Blues, Alanem Parsonsem, Krisem Kristoffersonem i Three Dog Night.

Jako producent i reżyser, David stworzył wiele filmów dokumentalnych i koncertowych dla różnych zespołów muzycznych, w tym dziewięć dla Camel i pięć dla legendarnego frontmana Moody Blues Justina Haywarda, którego wyreżyserowane przez Minasian DVD Spirits Live osiągnęło drugie miejsce na listach przebojów Billboard i został emitowane w sieci PBS.

W 2016 roku film Davida The Story Behind Nights In White Satin , który szczegółowo opisywał historię podpisu Moody Blues, zdobył nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Kina Idyllwild.
Pracując ponownie z Hayward, David był współautorem motywu do filmu The Wind of Heaven , który stał się bestsellerem do pobrania z płyty Hayward’s All the Way z największymi hitami, a także tytuł światowej trasy koncertowej Hayward w 2017 roku.

Mellotron z klasycznym rockiem symfonicznym z Random Acts of Beauty zawiera porywające melodie i bogate aranżacje klawiszowe, a także potężną grę na gitarze prowadzącej dzięki uprzejmości młodego syna Davida, Justina, wraz z gitarzystą Camel Andrew Latimerem, który gości w utworze „Masquerade” .

Długo oczekiwany następny album Davida, The Sound of Dreams, ukaże się w formacie   2020,   wirtualny kto jest kim legendarnych muzyków, w tym gitarzysta / wokalista Moody Blues Justin Hayward, gitarzysta Genesis Steve Hackett, wokalista Renaissance Annie Haslam, basista Yes Billy Sherwood, główny wokalista Alan Parsons PJ Olsson, wokalistka Moody Blues Live Julie Ragins i perkusista założyciel Pentagramu / gitarzysta Geof O’Keefe.

Tytułowy utwór albumu to 11-minutowa trasa koncertowa, która po raz pierwszy łączy Steve’a Hacketta, Annie Haslam i Billy’ego Sherwooda na tym samym nagraniu.

Jak mówi David: „ To są bohaterowie, z którymi dorastałem. Wspólne pisanie i nagrywanie z nimi było spełnieniem marzeń. Dlatego tytuł albumu nie mógłby być bardziej dokładny – bo tak brzmi spełnienie marzeń ”.

https://www.facebook.com/ David – Minasian -Music-281325343740 /
https://goldenrobotrecords.com/golden-robot-records/ david -minisian /
https://www.instagram.com/ david minasianmusic /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *