Premiera albumu „The Makarrata Project” Midnight Oil

Minęło prawie 20 lat, odkąd zespół zaprezentował ostatnią płytę długogrającą

Oczekiwanie na nowy materiał zespołu dobiegło końca –  minialbum z siedmioma utworami, „The Makarrata Project” trafił do sieci oraz na CD i żółtym winylu do najlepszych sklepów z muzyką. 
Zespół przedstawił fanom wszystkich współpracowników, którzy przyczynili się do powstania tych piosenek. Lista zawiera szeroki wachlarz wybitnych artystów, rdzennych mieszkańców Australii: od Jessiki Mauboy, Alice Skye i Tasmana Keitha, przez utalentowanych Leah Flanagan i Troy’a Cassar-Daley’a, po Keva Carmody’ego, Sammy’ego Butchera i Franka Yamma. Jedna z piosenek zawiera boleśnie piękny pośmiertny wokal legendarnego artysty znanego jako Gurrumul. Udział wzięli tu również Stan Grant, Ursula Yovich, Pat Anderson i pionier AFL Adam Goodes.
 
Wszyscy ci wspaniali ludzie, z którymi współpracowaliśmy, dostarczyli świeże interpretacje piosenek i wnieśli do albumu nowe pomysły. – powiedział perkusista Rob Hirst – To bardzo przyczyniło się do końcowego efektu. Szczególnie wzruszyło nas to, że rodzina Gurrumula dały nam te wcześniej niepublikowane nagrania jego śpiewu. To prawdziwa atrakcja .
 
Frontman Peter Garrett powiedział: Minęło 250 lat od wylądowania w Australii Cooka, kiedy po raz pierwszy zabrano dzieci Aborygenów. Skutki tego pierwotnego wywłaszczenia są nadal szeroko odczuwalne. Musimy działać w zakresie pojednania i postępować zgodnie z przełomowym Oświadczeniem z Uluru. Te piosenki mówią o tym, że nasza wspólna historia wymaga rozwiązania i że bardziej niż kiedykolwiek musimy iść razem, aby stworzyć lepszą przyszłość .
 
Gitarzysta i klawiszowiec Jim Moginie wspomina: Ten minialbum jest bardzo zróżnicowany. Wspólnym wątkiem jest tematyka i duch współpracy stojący za każdą piosenką .
 
Midnight Oil przekaże swój udział w zyskach ze sprzedaży albumu organizacjom, które niosą pomoc rdzennym mieszkańcom kontynentu.
 
Nagrania zostały wyprodukowane przez wieloletniego współpracownika zespołu Warne’a Livesey’a, który był także współautorem albumów DIESEL & DUST, BLUE SKY MINING i CAPRICORNIA.
 
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/291808/554b859cc0fad0beb3a280bca93afc70.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *