„Kler” – Najlepsze otwarcie od dziesiątek lat

Prawie milion ludzi wybrało się na film Wojtka Smarzowskiego w dniach 28-30 września 2018.

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, który od wielu miesięcy budzi ogromne kontrowersje, zanotował znakomite otwarcie w polskich kinach. „Kler” pobił wieloletni rekord!

„Kler”, najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, został obejrzany przez pierwsze trzy dni od premiery przez 935 357 widzów! To najlepszy wynik od 30 lat, a film okazał się lepszy od takich produkcji jak:

  • „Pięćdziesiąt Twarzy Greya” – otwarcie 834 479 widzów
  • „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” – otwarcie 789 568 widzów
  • „Listy do M. 3” – otwarcie 775 817 widzów
  • „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” (2016) – otwarcie 767 519 widzów
  • „Botoks” – otwarcie 711 906 widzów

Zwiastun sugeruje, że to komedia o pijaństwie i korupcji duchowieństwa. W rzeczywistości jest to dramat o bezduszności i okrucieństwie kościoła. Zdecydowanie warto obejrzeć.

 

Historia w filmie „Kler” ukazana została przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz JakubikRobert WięckiewiczJacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

Premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego odbyła się 28 września 2018 roku„Kler” zaprezentowany został podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!