Nowy album zespołu Batushka

W Piątek 12 Lipca miał swoją premierę nowy album zespołu Batushka, zatytułowany „Hospodi”. Materiał zapowiadały cztery utwory:

„Polunoszcznica”:

 

„Wiecziernia”:

„Liturgiya”:

oraz „Utrenia”:

Batushka powstała w 2015 roku we wschodniej Polski i szybko stała się jednym z najpotężniejszych i najbardziej sugestywnych zespołów współczesnej epoki. Wykorzystując energię i furię black metalu oraz elementy charakterystyczne dla starożytnych rytuałów, debiutancki materiał zespołu, zatytułowany “Litourgiya” wyróżniał się spośród innych ekstremalnych albumów wydanych w 2015 roku.

Nazwany na cześć staro-cerkiewno-słowiańskiego słowa „Bóg”, nowy album “Hospodi” oprócz elementów, które sprawiły, że Batushka stała się błyskawicznie fenomenem na skalę światową, zawiera również całkiem nowe, często charakterystyczne dla muzyki rockowej rozwiązania. Zespół określa nowe utwory jako najbardziej jadowite i zarazem najbardziej klimatyczne ze wszystkich jakie stworzył do tej pory.

„Cały album to koncepcja oparta na Liturgii Śmierci, modlitwach za zmarłych, ortodoksyjnych obrzędach pogrzebowych i pieśniach żałobnych” – podkreśla Batushka. „To rytuał, który angażuje zarówno zmarłych, jak i żałobników. Przy tworzeniu “Hospodi” wykorzystaliśmy również wiele starych pieśni ludowych oraz elegii. Są one śpiewane wokół trumny w domu zmarłego. Dziś już zaledwie nieliczne, starsze osoby znają i śpiewają te utwory. Postanowiliśmy pielęgnować tę tradycję i cieszymy się, że dzięki naszemu nowemu albumowi te pieśni i obrzędy przetrwają.”

Szczegółowa tracklista wydawnictwa “Hospodi” przedstawia się następująco:

“Wozglas”   

“Dziewiatyj Czas”       

“Wieczernia”       

“Powieczerje”       

“Polunosznica”       

“Utrenia”       

“Pierwyj Czas”       

“Tretij Czas”

“Szestoj Czas”

“Liturgiya”

 

BATUSHKA ONLINE:

https://batushkaofficial.com

Album „Hospodi” jest do nabycia pod poniższym linkiem:

http://bit.ly/BatuHospodi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *