Nowy album Taco Hemingwaya w sieci

Dość niespodziewanie Taco Hemingway opublikował album “Pocztówka z WWA, Lato ’19”. Fizyczna wersja albumu będzie dostępna od 9 sierpnia.

Gościnnie na płycie można usłyszeć Dawida Podsiadło, Pezeta, Rosalie., Kizo i Schaftera. Taco Hemingway opublikował płytę za darmo m.in. na YouTube. Swoją decyzję uzasadnił w obszernej wiadomości zamieszczonej w mediach społecznościowych.

“Jako dzieciak jeździłem na Stadion Dziesięciolecia, gdzie wymieniałem kieszonkowe na pirackie albumy hiphopowe. W wieku nastoletnim logistykę ułatwiła mi rewolucja torrentowa, jednak wygoda ta rosła proporcjonalnie do kiełkującego poczucia winy. Nie mniej jednak, te setki przesłuchanych albumów, nielegalnie nabytych, wpłynęły na to jakim jestem człowiekiem oraz muzykiem (no dobra — “muzykiem”).

Wraz z wydaniem “Trójkąta warszawskiego” obiecałem więc sobie, że – celem spłacenia długu – moje albumy zawsze trafiać będą do internetu za darmo. Oto najnowszy z nich. “POCZTÓWKĘ” wrzucam klasycznie bez singli, teledysków i promocji, bo pilnie muszę zakończyć już ten etap prac. Bo chcę skupić się na kolejnym projekcie. Bo jest lipiec. Bo to moje piosenki i moja decyzja. Bo tak. W ogłoszenia sierpniowej daty premiery — mam nadzieję, że wybaczycie mi tę zmyłkę. Chodziło mi tylko i wyłącznie o premierę fizyczną.

Potraktujcie ten album jako jeden wielki singiel. Teraz możecie naprawdę zdecydować, czy płyta zasługuje na dołączenie do waszej kolekcji. Na sam koniec, pozwólcie, że zabrzmię jak typowy raper: dziękuję wam za wsparcie. Tylko dzięki wam mogę codziennie robić to, co kocham.”

 

Poprzednie wydawnictwo Taco Hemingwaya to “Cafe Belga” z 2018 roku. Za albumy “Umowa o dzieło” oraz “Szprycer” Taco Hemingway otrzymał Fryderyka.


Taco Hemingway – Pocztówka z WWA (okładka albumu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *