GBH – koncert z okazji 40-lecia zespołu we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza do Wrocławia na koncert zespołu GBH z okazji 40-lecia istnienia zespołu!
Legendarny brytyjski zespół punkrockowy zagra 22 marca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Gdyby nie brytyjska kapela GBH, historia muzyki punk rockowej z pewnością potoczyłaby się zupełnie inaczej. Jej nazwę wymienia się jednym tchem z takimi gigantami jak Discharge, The Exploited czy UK Subs. Załoga Colina Abrahalla gra już 40 lat!
Grievous Bodly Harm, w skrócie G.B.H., to obok The Exploited najpopularniejszy zespół z drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Grupa powstała w 1978 roku w Birmingham. Od początku trzon zespołu stanowili: Colin Abrahall (wokalista), Colin „Jock” Blyth (gitara) oraz basista Ross Lomas. Później przez zespół przewinęło się czterech perkusistów. Od 1993 roku z G.B.H. gra Scott z grupy Bomb Disneyland.
Pierwsze cztery albumy kwartetu z Birmingham należą do kanonu punk rocka: „Leather Bristles Studs And Acne”, „City Babys Attacked By Rats”, „City Babies Revenge” oraz „Midnight Madness And Beyond”. W latach 90. G.B.H. podobnie jak The Exploited skierował się bardziej w kierunku sceny metalowej, o czym mogą świadczyć późniejsze płyty – „From Here To Reality” czy „Church Of Truly Wraped”, jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami. Powrót do starego grania stanowią albumy: „Punk Junkies” z 1997 r. , „Ha Ha” z 2002 r. i “Perfume and piss” z 2010 r. i ostatni “Momentum”, które zespół promował w 2017 roku we Wrocławiu.

22.03.20 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
GBH – 40th anniversary tour
bilety: 60 zł – I pula
miejsca siedzące ( balkon): 90 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, goingapp.pl, empikbilety.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl


Uwaga, kupuj bilety wyłącznie w autoryzowanych punktach!
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe, systemy odsprzedaży biletów itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *