Pearl Jam udostępnił nieocenzurowaną wersję teledysku „Jeremy”

Teledysk do pochodzącego z płyty „Ten” kawałka „Jeremy” należy do najpopularniejszych teledysków lat 90. Oparty na prawdziwej historii samobójstwa popełnionego przez nastolatka w klasie klip kojarzy zapewne każdy. Nie każdy wie jednak, że znany z MTV teledysk do utworu Pearl Jam został ocenzurowany. Zespół zdecydowała się po 28 latach udostępnić w internecie jego nieocenzurowaną wersję . Znajduje się w niej scena, w której chłopiec wkłada pistolet do ust, a która przez ówczesną telewizję została uznana za zbyt drastyczną.

Pierwotnie wydany w 1992 r. teledysk ” Jeremy ”  zwrócił uwagę na przemoc z użyciem broni, samobójstwa wśród nastolatków i przemoc w szkołach. Oryginalne nieocenzurowane wideo, wcześniej niepublikowane, jest tutaj wyświetlane  po raz pierwszy. Tematy Jeremy podkreślone przez Pearl Jam w 1991 r., Niestety, stały się bardziej aktualne w ciągu 30 lat, gdy liczba zgonów z broni wciąż rośnie.

Pearl Jam kontynuuje aktywizm na rzecz ograniczenia przemocy ze strony broni. Możesz wesprzeć ich wysiłki, wydając ponownie produkty Choices i przekazując darowiznę na rzecz Fundacji Vitalogy

 

W pierwszej wersji teledysku Jeremy wchodzi do klasy i wkłada lufę do ust. Klip ocenzurowano, więc Jeremy wchodzi do klasy, po czym widzimy zakrwawionych uczniów, przez co można odnieść mylne wrażenie, że chłopak zaczął do nich strzelać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!