Max Bravura ponownie w „Będzie Głośno!” na antenie Czwórki

Max Bravura to zespół, który zapoczątkował cykl koncertów w studiu Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”, promującej debiutantów na polskiej scenie muzycznej. W grudniu 2016 roku porwał słuchaczy i publiczność dużą dawką rockandrollowej energii, a teraz znów będzie można go usłyszeć i przypomnieć sobie najlepsze kawałki zespołu zagrane na żywo, m.in. z EP-ki „How Bravura”.

– Max Bravura to połączenie muzyki Beatlesów i Davida Bowiego – tak zapowiadał ten występ Damian Sikorski w grudniu 2016 roku. Inicjatorem i frontmanem zespołu Max Bravura jest charyzmatyczny śląski wokalista i songwriter Maciek Wachowiak, założyciel i lider alternatywnej formacji Slutocasters. Początkowy solowy eksperyment muzyczny w ciągu kilku lat kilkukrotnie zmieniał skład i brzmienie. Obecnie zespół tworzą: Maciej Wachowiak (wokal, gitara akustyczna), Jacek Talaga (gitara elektryczna), Radek Rutkowski (gitara basowa) i Filip Oczkowski (perkusja). Twórczość grupy to surowe opowieści zamknięte w dyskretne melodie – od gitarowego folku przez wave’ową nostalgię po postpunkową energię. W maju 2016 r. ukazała się debiutancka EP-ka formacji zatytułowana „How Bravura”, entuzjastycznie przyjęta przez krytykę.

è         “Będzie głośno!” – piątek, 19 czerwca, godzina 19.00.

è         Przypominamy też o trwającym do 17 lipca konkursie dla utalentowanych muzyków, którzy mają gotowy materiał na płytę, a wciąż nie podpisali kontraktu z żadną wytwórnią: Wydaj płytę z „Będzie głośno!”. Szczegóły TUTAJ

è         Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *