WYGRAMY MUZYKĄ! Wojtek Mazolewski Quintet z nową płytą na koncercie online!Quintet

Cykl koncertów w ramach projektu Wygramy muzyką otworzy koncert zespołu VooVoo. Muzycy wystąpią już 5. lipca. Czas ogłosić kolejnego artystę. 12. lipca na scenie zobaczymy Wojtek Mazolewski Quintet – jednego z najpopularniejszych polskich jazzmanów, który zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty. Połączenie jazzu i brzmienia kontrabasu w wykonaniu Wojtka Mazolewskiego idealnie wpisuję się w projekt Wygramy muzyką!

Znamy już dwóch artystów, którzy wystąpią online w ramach cyklu Wygramy muzyką. Obok zespołu VooVoo, w kolejnej odsłonie wystąpi Wojciech Mazolewski Quintet. To dopiero początek, który już dziś zapowiada festiwal online na bardzo wysokim poziomie. Wkrótce poznamy kolejnych muzyków, którzy zdecydowali się na udział w projekcie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, uczestnicy mają do dyspozycji streaming na 7 kamer. Widz może więc nie tylko przyglądać się warsztatowi poszczególnych muzyków, ale i zmieniać kanały w trakcie koncertu tak, by podejrzeć grę kilku instrumentalistów. To nie wszystko! Oprócz samego koncertu, na uczestników czekają wywiady z muzykami poprowadzone przez redaktora muzycznego Piotra Metza i konkursy.

Kolej na jazz!

Jeden z najpopularniejszych polskich jazzmanów wprowadził jazz na muzyczne listy przebojów. Ten gatunek cały czas się rozwija, tworząc brzmienia łączące się z kulturą hip-hopową, elektroniczną i klubową. Dzięki temu Wojtek Mazolewski trafia również do świadomości młodego słuchacza i tworzy nowy rodzaj muzyki. Oprócz Wojtek Mazolewski Quintet jest również liderem i założycielem grupy Pink Freud, której płyty wydawane są przez Universal Music Polska. 

W grudniu 2019 roku zespół wydał swoją najnowszą płytę „When Angels Fall”, na której znalazły się interpretacje twórczości wybitnego Krzysztofa Komedy. Zbliżający się koncert będzie więc okazją, aby wysłuchać utwory z nowej płyty na żywo. 

Nie tylko online

Dzięki zwiększeniu liczby osób uczestniczących w koncertach, pojawiła się możliwość zaproszenia uczestników na koncert na żywo. Tylko 150 osób będzie mogło wziąć udział w koncercie w klubie Progresja w Warszawie. Pozostali będą mogli obejrzeć koncert streamingowany w najwyższej technologii. 

Informacje o projekcie i koncertach: www.wygramymuzyka.pl

Bilety: https://bit.ly/2BS09lX

O projekcie

Z wiary w siłę muzyki i koncertowej pasji powstał wyjątkowy projekt – Wygramy muzyką. Początkowo “na tapecie” była seria koncertów on-line, jednak to było za mało. Tym, co dzisiaj doskwiera muzykom i fanom najbardziej, to brak kontaktu, brak spotkań na żywo, brak interakcji. Projekt jest odpowiedzią na tą potrzebę.

W serii koncertów pod szyldem Wygramy muzyką wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia do organizacji streamingowych koncertów na 7 kamer, w ramach których widzowie wybierają punkt widzenia i muzyka, którego obserwują. Dodatkowo dostępny jest miks realizatorski. Widzowie dowolnie zmieniają kanały podczas koncertu i sami ‘komponują’ widowisko, w którym uczestniczą.

Koncerty są interaktywne – w ich trakcie widzowie komentują, a muzycy odpowiadają. A do tego po wydarzeniu wywiady z muzykami prowadzi niezrównany dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

O stronę wizualną dba mistrz plakatów, znany ilustrator, grafik i muzyk – Dawid Ryski.

Taka mieszanka może dać tylko jedno – wyjątkowy projekt!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *