Draconian udostępnił nowy kawałek

Szwedzka grupa zaprezentowała najnowszy singiel – „The Sacrificial Flame”!

Wspomniana kompozycja ukazała się 18 sierpnia na kanale wytwórni Napalm Records i zapowiada nadchodzące wydawnictwo Draconian – „Under A Godless Veil”! Premierowy album zespołu usłyszymy w całości już 30 października!

Wokalista grupy – Heike Langhans o „The Sacrificial Flame”:

„To zdecydowanie jeden z najcięższych utworów z nadchodzącego albumu. Przypomina mi mrocznych i klimatycznych brzmieniach, które sprawiły, że zacząłem tworzyć doom metal!”

Draconian wystąpi w Polsce 11 marca 2021 roku w klubie Hydrozagadka w Warszawie oraz 12 marca 2021 roku w gdańskim Drizzly Grizzly. W roli supportu grupy zaprezentuje się greckie Nightfall.

Bilety na koncerty są już dostępne na: SKLEP KNOCKOUT (Warszawa) oraz DRIZZLY GRIZZLY (Gdańsk).


DRACONIAN (Szwecja) doom metal

Aż pięć lat Szwedzi z Draconian kazali nam czekać na następcę znakomitego “Sovran”. Na szczęście nowy album – “Under A Godless Veil” – ukaże się już w październiku, co nie dziwi, bo to bardzo jesienne dźwięki. Kusząca melancholia pełzająca po posępnym monolicie doom metalu, Heike Langhans rzucająca czar swoim słodkim głosem i odpowiadający jej wściekły growl Andersa Jakobssona, potężne, ale krystalicznie czyste brzmienie. A skoro jest nowa płyta to trzeba ruszyć w trasę, dzięki czemu będziemy mogli dać się pożreć Draconian również w Polsce.

WWW
FACEBOOK
YOUTUBE

NIGHTFALL (Grecja) melodyjny black metal

Ogłoszone w czerwcu br. przebudzenie Nightfall z trwającego zbyt długo letargu było doskonałą wiadomością nie tylko dla fanów greckiego brzmienia. Bo Nightfall z jednej strony wpisywali się w nurt prezentowany przez innych rodaków – ten melodyjny black metal, oparty raczej na skrupulatnym budowaniu diabolicznej aury niż rzyganiu piekłem – ale z drugiej robili zawsze wszystko po swojemu, na każdej płycie poszerzając pole artystycznych zainteresowań, czy to o wątki gotyckie, czy symfoniczne, czy nieco bardziej radykalne rozwiązania. Zespół Efthimisa Karadimasa podpisał właśnie kontrakt z Season of Mist, co oznacza, że czeka nas następca znakomitej “Cassiopei” – podobno na początku 2021 roku.

FACEBOOK
YOUTUBE


Zagrają:
DRACONIAN (Szwecja) doom metal
+
Nightfall (Grecja) melodyjny black metal

Kiedy: 11 marca (czwartek) 2021
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 89 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 12 marca (piątek) 2021
Gdzie: Gdańsk @ Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1
Bilety: 89 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions


Bilety na koncert dostępne już na:
SKLEP KNOCKOUT (Warszawa)
SKLEP DRIZZLY GRIZZLY (Gdańsk)


Zaprasza
Knock Out Productions
WWW
FACEBOOK
INSTAGRAM

Drizzly Grizzly
WWW
FACEBOOK
INSTAGRAM
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *